2017-11-10

Automic Software – producent oprogramowania do automatyzacji procesów biznesowych, aplikacji i infrastruktury, już po raz drugi został wyróżniony przez Gartnera w raporcie „Magic Quadrant for Application Release Automation”[1]. Analitycy Gartnera uznali Automic Software za czołowego dostawcę rozwiązań ARA (Application Release Automation) i sklasyfikowali firmę w kwadrancie Liderów. Podobnie oceniła vendora firma badawcza Forrester Research[2], według której liderem rynku rozwiązań CDRA (Continuous Delivery and Release Automation) jest Automic Software. Autoryzowanym Partnerem Automic Software w Polsce jest Quest Dystrybucja Sp. z o.o.

 

W ostatnich latach rynek rozwiązań wspomagających zarządzanie procesem wydawania oprogramowania szybko rośnie i ewoluuje, dostosowując się do wymagań nowoczesnych przedsiębiorstw. Według Gartnera „rozwiązania ARA są wykorzystywane do poprawy zarówno szybkości, jak i jakości wydań aplikacji, które są kluczowe w umożliwieniu poprawy wydajności biznesowej”[3]. Ponadto Gartner przewiduje, że „do 2020 roku, 50% globalnych przedsiębiorstw będzie miało wdrożone przynajmniej jedno rozwiązanie ARA – obecnie jest to mniej niż 15%”[4].

Magiczny Kwadrant Gartnera dotyczący rozwiązań do automatyzacji procesów wdrażania aplikacji (ARA) analizuje aktualne rozwiązania dostępne na rynku i ich skuteczność w odniesieniu do potrzeb nowoczesnego biznesu. W raporcie sklasyfikowano 13 najważniejszych vendorów, których oceniono m.in. na podstawie kompletności wizji i zdolności do jej wykonania. Zanalizowano także mocne i słabe strony oraz cechy charakterystyczne produktów do automatyzacji procesów wydawania oprogramowania, jakie są dostępne na rynku.

W raporcie analitycy Gartnera wyróżnili i wysoko ocenili rozwiązanie CA Automic Release Automation, które w efektywny sposób pomaga przedsiębiorstwom wykonywać i optymalizować ich procesy wydawania oprogramowania. Produkt pozwala na automatyzację wdrożeń poprzez orkiestrację i promocję kodu aplikacji od środowisk rozwojowych aż po produkcyjne. Rozwiązanie CA Automic Release Automation zostało zbudowane na platformie automatyzacji Automic, którą uważa się za najbardziej elastyczną i skalowalną technologię automatyzacji wydań na rynku.

 

Według Gartnera najważniejsze mocne strony rozwiązania CA Automic Release Automation to:

sprawdzony silnik automatyzacji (Automation Engine) zapewniający niezawodne podstawy całego rozwiązania ARA;

wsparcie dla gotowych, komercyjnych aplikacji COTS (commercial off-the-shelf), np. Siebel, SAP i platform typu mainframe;

platforma automatyzacji, która umożliwia przedsiębiorstwom zintegrowanie funkcji automatyzacji procesów wdrażania aplikacji z narzędziami do automatyzacji obciążenia, procesów IT i usług orkiestracji.

 

Firma Automic Software została również wyróżniona w opublikowanym w III kwartale 2017 r. raporcie „The Forrester Wave: Continuous Delivery and Release Automation”. Analitycy Forrester Research uznali firmę Automic Software za lidera rynku rozwiązań do ciągłego dostarczania oprogramowania i automatyzacji wydań – CDRA (Continuous Delivery and Release Automation). Według Forrestera „automatyzacja przemieszczania i wdrażania infrastruktury, oprogramowania pośredniczącego i aplikacji poprzez testowanie jest dzisiaj kluczowym problemem dla zespołów I&O. Narzędzia CDRA usuwają błędy z wykonywanych manualnie procesów wdrażania i wydawania poprzez standaryzację i automatyzację przemieszczania aplikacji między środowiskami; jest to istotny krok w procesie dostarczania aplikacji i ma bezpośredni wpływ na doświadczenie klienta (Customer Experience)”[5].

W raporcie oceniono 15 najważniejszych dostawców i dostępne na rynku rozwiązania CDRA, które poddano analizie w oparciu o 26 kryteriów dotyczących zdolności do zapewnienia wsparcia dla głównych procesów DevOps. Rozwiązanie CA Automic Release Automation otrzymało najwyższe możliwe wyniki w większości ocenianych elementów, jak np. elastyczność wdrożenia, wsparcie scenariusza wdrożenia, zaawansowane tworzenie i wdrożenie modeli, kondycja wdrożenia i orkiestracji, planowane rozszerzenia, a także konsulting, szkolenia i wsparcie oraz innowacje w modelach dostarczania i kryteria cenowe.

Analitycy Forrestera stwierdzili, że produkty Automic Software wyróżniają się dobrym zarządzaniem we wszystkich etapach ciągłego dostarczania oprogramowania i automatyzacji wydań, przemieszczania kompletnych wersji aplikacji, infrastruktury i oprogramowania pośredniczącego, usuwania luk, śledzenia defektów oraz zapewniają integrację z szeroką gamą rozwiązań firm trzecich, w tym narzędziami do zarządzania konfiguracją, bazami danych i testowania.

W III kwartale br. Automic Software otrzymał jeszcze jedno wyróżnienie. Firma została zwycięzcą konkursu DevOps Industry Awards w kategorii „Leading DevOps Vendor”. Nagrody wręczono podczas uroczystej gali, która odbyła się 18 października br. w Londynie. Organizatorem konkursu jest 31 Media – wieloplatformowa firma medialna obsługująca światowy sektor IT. Kryteriami oceny w konkursie DevOps Industry Awards było m.in. zaangażowanie w obsługę klientów, zadowolenie klientów oraz stosunek jakości do ceny. Klienci docenili zarówno poziom usług jaki oferuje Automic Software, jak i innowacyjne technologie jakimi wyróżniają się produkty firmy. Rozwiązania Automic Software mają wpływ na usprawnienie procesów DevOps, wspierają rozwój przedsiębiorstw i pomagają klientom rozwijać, testować i wdrażać nowe aplikacje biznesowe w sposób szybki i niezawodny.

 

Raporty do pobrania:

Gartner: https://offers.automic.com/gartner-magic-quadrant-for-application-release-automation-solutions-report-2017

Forrester: https://offers.automic.com/ca-technologies-leader-continuous-delivery-solutions#download

 


Automic Software, aktualnie część CA Technologies jest globalnym liderem i dostawcą rozwiązań do automatyzacji procesów technologicznych i usług. Produkty Automic wspierają organizacje w efektywnym wykorzystaniu posiadanych zasobów, usprawniają realizację zadań i projektów biznesowych oraz pomagają ograniczyć nakłady pracy manualnej i ryzyko z tym związane. Spółka działa już ponad 20 lat, a jej główne siedziby znajdują się w Stanach Zjednoczonych oraz w Austrii. Automic posiada również własne centra rozwojowe zlokalizowane w Stanach Zjednoczonych, Austrii, Kanadzie, Francji i w Wietnamie. Więcej informacji: www.automic.com

Autoryzowanym Partnerem Automic Software w Polsce jest Quest Dystrybucja Sp. z o.o.

 

[1] Gartner, Inc., Magic Quadrant for Application Release Automation, Colin Fletcher i Laurie F. Wurster, 27.09.2017.
[2] Forrester Research, The Forrester Wave: Continuous Delivery And Release Automation, Q3 2017, Robert Stroud i Chris Gardner, 30.08.2017.
[3] Gartner, Inc., Critical Capabilities for Application Release Automation, Colin Fletcher i Laurie F. Wurster, 27.09.2017.
[4] Gartner, Inc., Magic Quadrant for Application Release Automation, Colin Fletcher i Laurie F. Wurster, 27.09.2017.
[5] Forrester Research, The Forrester Wave: Continuous Delivery And Release Automation, Q3 2017, Robert Stroud i Chris Gardner, 30.08.2017.