Sieć i poczta e-mail to główne wektory ataków cyberprzestępców, którzy wykorzystują szereg różnych sposobów w celu zaatakowania i uzyskania dostępu do danych i zasobów organizacji. Współczesna ochrona sieci i poczty e-mail musi uwzględniać nową rzeczywistość, w której użytkownicy potrzebują szybkiego dostępu 24/7 do danych i aplikacji niezależnie od lokalizacji i urządzenia, z którego korzystają. Rozwiązania do kontroli ruchu w sieci oraz narzędzia zapewniające bezpieczeństwo komunikacji e-mail, ochronę antyspamową i antywirusową, szyfrowanie oraz zaawansowane filtrowanie treści pozwalają zapewnić bezpieczną komunikację oraz chronią dostęp do zasobów organizacji.

 

 

  • Yubico – Klucze sprzętowe 

Yubikey to sprzętowy klucz 2FA. Zabezpiecza logowanie do wielu programów, witryn i usług, np.: Twitter, Facebook, Google, Instagram, GitHub, Docker, Dropbox, KeePass, usługi kont Microsoft, Okta, Reddit, Salesforce i wiele innych. Pełną listę integracji można sprawdzić na stronie: https://www.yubico.com/pl/works-with-yubikey/catalog/

Klucze Yubikey są wygodnym rozwiązaniem podnoszącym bezpieczeństwo autentykacji użytkowników. Oprócz hasła lub PINu (pierwszy składnik logowania), użytkownik musi mieć przy sobie fizyczny, sprzętowy klucz (drugi składnik logowania). Jest to doskonałe zabezpieczenie przed np. phishingiem, czyli przechwyceniem loginu i hasła przez osoby trzecie. Nawet jeśli potencjalny włamywacz przechwyci login, hasło i np. kod SMS, nadal nie zaloguje się bez sprzętowego klucza.