Możliwości nieograniczonej i bezpiecznej wymiany informacji stanowią dziś podstawę biznesu, a także decydują o przewadze konkurencyjnej przedsiębiorstwa. Jednak zapewnienie właściwego poziomu poufności i bezpieczeństwa komunikacji elektronicznej przy jednoczesnym zapewnieniu zgodności z obowiązującymi regulacjami prawnymi (w tym RODO), może być coraz większym problemem dla działów IT. Stosowanie podatnych na niepożądany dostęp urządzeń mobilnych i rozwiązań chmurowych, działania nieuczciwych pracowników i liczne cyberzagrożenia nie ułatwiają tego zadania. Dlatego w celu umożliwienia stabilnej, wydajnej i bezpiecznej komunikacji elektronicznej (niezależnie od lokalizacji, używanych technologii i urządzeń) konieczne jest stosowanie przez organizacje dodatkowych rozwiązań szyfrujących i zabezpieczających.


 

Gate Scanner Mail to nowoczesne rozwiązanie, które zapobiega atakom ransomware i eliminuje zagrożenia pochodzące z załączników poczty e-mail. Rozwiązanie zostało wyposażone w 5 silników antywirusowych, co pozwala organizacji na przeprowadzenie pełnego i dokładnego skanowania wszystkich przychodzących wiadomości e-mail, z pełnym DMZ i kontrolą sieci korporacyjnej (on premises). Wydajność Gate Scanner Mail to nawet 30 tys. wiadomości e-mail na godzinę.

 

Rozwiązanie służy jako pomost do bezpiecznego przesyłania danych do/z wrażliwych sieci, implementacji segmentacji sieci i integracji (bez interfejsu API) z aplikacjami firm trzecich. Rozwiązanie monitoruje wiele różnych źródeł przychodzących, automatycznie uruchamia Gate Scanner CDR, wymusza polityki bezpieczeństwa i dostarcza już „rozbrojone”, całkowicie bezpieczne pliki do zaufanego miejsca docelowego. Zapewnia bezpieczeństwo organizacji traktując każdy plik jako podejrzany i wykonując głębokie skanowanie w poszukiwaniu zagrożeń oraz przekształcając pliki w bezpieczną i zneutralizowaną kopię. Gate Scanner Server obsługuje kilka różnych aplikacji firm trzecich pracujących równocześnie i posiada funkcję Smart Queue Management. Każdy silnik Gate Scanner wyróżnia się bardzo wysoką wydajnością. Gate Scanner zapobiega zaawansowanym i niewykrywalnym atakom z wykorzystaniem złośliwego kodu, w tym APT, ransomware, a także innym współczesnym cyberzagrożeniom, jednocześnie zachowując pełną użyteczność i funkcjonalność systemów.

 

Innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na elastyczne korzystanie ze wszystkich zalet i funkcji urządzenia Gate Scanner Kiosk bezpośrednio na stacji roboczej użytkownika. Eliminuje zagrożenia pochodzące z nośników przenośnych, z których użytkownicy korzystają na swoich stacjach roboczych. Pozwala korzystać ze wszystkich możliwości i zalet Gate Scanner Kiosk nawet korzystając z laptopa poza organizacją – wystarczy połączyć się z serwerem za pośrednictwem VPN, aby pracować bezpiecznie, jak w biurze.

 

Bramka optyczna (dioda) do jednokierunkowego przesyłania plików, integruje się z innymi rozwiązaniami Gate Scanner.

 

GateScanner® Security Dome oferuje komplementarny zestaw rozwiązań zapewniający bezproblemową integrację technologii Content Disarm & Reconstruction w infrastrukturę bezpieczeństwa firmy, umożliwiając: bezpieczne przesyłanie plików MFT (Multi File Transfer), bezpieczną komunikację przez e-mail, bezpieczne przechowywanie plików, przenośny webowy kiosk multimedialny (USB), zautomatyzowane przesyłanie plików pomiędzy sieciami, synchronizację procesów przechowywania danych w chmurze.

Ulotka Gate Scanner Security Dome

Ulotka_Gate_Scanner_CDR

 


 

InfoBay Secure Encrypted Platform służy jako podstawa do budowy kompleksowych rozwiązań zabezpieczających przesyłanie wiadomości. Umożliwia szyfrowanie i bezpieczne przesyłanie poufnych informacji między organizacją, a jej kontaktami zewnętrznymi oraz wewnątrz organizacji. Platforma integruje się bezproblemowo z istniejącym w organizacji oprogramowaniem zabezpieczającym, w tym z DLP, zabezpieczeniami przed złośliwym oprogramowaniem, podpisami cyfrowymi i wieloma innymi. InfoBay oferuje szereg specjalizowanych modułów do wysyłania i odbierania wiadomości, przesyłania plików i bezpieczny czat, które można łączyć i dopasowywać do potrzeb każdej organizacji. W rezultacie otrzymujemy w pełni konfigurowalną, łatwą w obsłudze kompleksową platformę komunikacyjną, która wzmacnia politykę bezpieczeństwa organizacji zapewniając bezpieczną wymianę informacji.

Ulotka_InfoBay

 

powrót do początku strony