Jednym z największych cyberzagrożeń dla organizacji są ataki phishingowe. Jedno kliknięcie w złośliwy link lub załącznik w wiadomości e-mail może przyczynić się do ujawnienia hakerom wrażliwych danych, a w efekcie doprowadzić do poważnego zagrożenia bezpieczeństwa organizacji. Jedyną skuteczną metodą walki z phishingiem są działania edukacyjne zwiększające świadomość pracowników w kwestii bezpieczeństwa. Tylko świadomi zagrożeń użytkownicy nie dadzą się „złowić” hakerom i nie będą ich łatwym celem.

 

 

  • CybeReady – Platforma do podnoszenia świadomości zagrożeń cyberbezpieczeństwa

Platforma CybeReady to system do zautomatyzowanego szkolenia pracowników w zakresie phishingu i budowania kultury bezpieczeństwa organizacji.

Składa się z trzech funkcjonalnych modułów:

Blast – moduł do przeprowadzania kampanii phishingowych. Dostarcza gotowe szablony dostosowane do specyfiki danej firmy, a także zgodnie z jej identyfikacją wizualną. Personalizacja treści w oparciu o lokalizację sprawia, że pracownicy otrzymują treści szkoleniowe w swoim języku. Treść i poziom trudności symulacji phishingu dostosowany jest do potrzeb danej grupy szkoleniowej.

CAB – moduł do działań edukacyjnych i podnoszących świadomość pracowników w zakresie zagrożeń cyberbezpieczeństwa. To interaktywny biuletyn poświęcony bezpieczeństwu, który łączy przekaz techniczny zrozumiały dla każdego, z krótkim quizem, co pomaga zintensyfikować szkolenie. Treści szkoleniowe są dostarczane automatycznie do skrzynki odbiorczej pracowników, odciążając zespół IT. Wskaźniki KPI pokazują zaangażowanie pracowników i ich postępy w nauce.

AuditReady – moduł pozwalający na tworzenie szczegółowych analiz dotyczących kampanii  na potrzeby audytu oraz zapewnienia zgodności z regulacjami i przepisami (compliance). Moduł śledzi ich realizację oraz generuje raporty i prezentacje dotyczące wyników w wybranym języku za pomocą jednego kliknięcia.

Ulotka CybeReady