2021-05-17

Firma Cymulate otrzymała główną nagrodę Product Leadership Award 2021 w kategorii Best Practices for Global Breach and Attack Simulation (BAS) przyznaną przez firmę analityczną Frost & Sullivan. Wyróżnienie potwierdza pozycję Cymulate jako światowego lidera rynku BAS. Przedstawicielem firmy Cymulate w Polsce jest Quest Dystrybucja Sp. z o.o.

Cymulate jest dostawcą innowacyjnej platformy do przeprowadzania symulacji cyberataków i weryfikacji odporności infrastruktury bezpieczeństwa na zagrożenia. Nagroda Product Leadership Award przyznawana jest co roku przez Frost & Sullivan firmie, która oferuje produkt lub rozwiązanie o cechach zapewniających najwyższą jakość, niezawodność i wydajność w całej branży. W przypadku Cymulate jest to platforma BAS. Analitycy Frost & Sullivan stwierdzili, że „dzięki swojej elastycznej i skalowalnej platformie, Cymulate sprawił, że technologia BAS stała się dostępna dla wszystkich organizacji. Jej wyjątkowe możliwości można dostosowywać do potrzeb każdej firmy. Ponadto proces rozwoju produktów Cymulate, ukształtowany przez jej wizję, zapewnił jej stały wzrost.” Eksperci podkreślili również, że platforma Cymulate jest łatwa do wdrożenia, prosta w obsłudze i aktualizowana w tle bez dodatkowego obciążenia zespołu SOC. Ponadto jest w pełni zautomatyzowana, umożliwia planowanie testów i uzyskiwanie wyników już w ciągu kilku minut.

Coraz więcej organizacji zauważa korzyści płynące z wykorzystania technologii BAS do zapewnienia weryfikacji zabezpieczeń. Trend ten potwierdza ponad 200 procentowy wzrost liczby firm, które w 2020 r. korzystały z platformy BAS Cymulate. Obecnie organizacje cały czas stoją w obliczu cyberataków, dlatego tak ważne jest zapewnienie optymalnego działania ich technologii bezpieczeństwa i zapobiegania zagrożeniom. Dzięki stosowaniu rozwiązań BAS organizacje mogą zweryfikować swoje zabezpieczenia oraz wdrożyć strategie i technologie mające na celu zoptymalizowanie bezpieczeństwa i przerwanie łańcucha kill chain, a tym samym uniemożliwienia cyberprzestępcom przeprowadzenia ataku. Platforma BAS Cymulate pozwala przeprowadzać symulacje rzeczywistych ataków w kontrolowanym środowisku stosując najbardziej powszechne wektory i metody ataków (np. ransomware, trojan, phishing). Identyfikuje słabe punkty bezpieczeństwa organizacji, wskazując luki w zabezpieczeniach i obszary najbardziej narażone na cyberzagrożenia, a także określa sposoby poprawy bezpieczeństwa organizacji. Dużą funkcjonalność platformy BAS Cymulate i korzyści jakie daje jej stosowanie docenili analitycy Frost & Sullivan przyznając główną nagrodę i wyróżniając Cymulate jako globalnego lidera rynku BAS.