2018-12-14

Firma One Identity została wyróżniona przez Gartnera i sklasyfikowana na najwyższej pozycji w kwadrancie „Wizjonerów” w najnowszym raporcie Magic Quadrant for Privileged Access Management[1]. Przedstawicielem One Identity w Polsce jest Quest Dystrybucja Sp. z o.o.

Opublikowany w grudniu br. raport Gartnera Magic Quadrant for Privileged Access Managementszczegółowo analizuje 14 najważniejszych dostawców rozwiązań do zarządzania uprzywilejowanym dostępem (z ang. PAM, Privileged Access Management), a także oferowane przez nich produkty. Analitycy Gartnera określili też pozycje producentów w poszczególnych segmentach rynku PAM w oparciu o kompletność ich wizji przedsiębiorstwa oraz zdolność do jej realizacji.

Firma One Identity, dostawca innowacyjnych produktów i usług do zarządzania tożsamością i dostępem (IAM), została sklasyfikowana jako czołowy dostawca rozwiązań PAM i umieszczona w kwadrancie „Wizjonerów”.  

 

 

Zarządzanie uprzywilejowanym dostępem jest jednym z najważniejszych i najbardziej krytycznych elementów bezpieczeństwa organizacji, szczególnie we współczesnych, coraz bardziej złożonych środowiskach IT. Rozwiązania PAM mają za zadanie ułatwić przedsiębiorstwom nadzór nad sesjami uprzywilejowanymi oraz zarządzanie kontami super-użytkowników. Dzięki funkcjom monitorowania kont uprzywilejowanych i dostępu, narzędzia PAM pomagają organizacjom zabezpieczyć uprzywilejowany dostęp do krytycznych zasobów i zapewnić zgodność z regulacjami i przepisami (compliance).

Metody, jakie hakerzy wykorzystują do uzyskania dostępu do systemów i danych, stale ewoluują. Celem ich ataków jest coraz częściej dostęp do kont uprzywilejowanych, które umożliwiają praktycznie nieograniczony dostęp do krytycznych zasobów sieciowych, aplikacji i danych. Coraz więcej wykrytych incydentów naruszenia bezpieczeństwa jest związanych z wykorzystaniem kont uprzywilejowanych. Dlatego efektywne zarządzanie uprzywilejowanym dostępem nigdy wcześniej nie miało tak dużego znaczenia dla bezpieczeństwa organizacji.

Firma One Identity od lat jest zaangażowana w dostarczanie prostych, ale wydajnych rozwiązań, które ułatwiają administratorom wdrażanie i korzystanie z rozwiązań PAM oraz skutecznie chronią organizacje. Oferuje produkty, które zapewniają pełną kontrolę i bezpieczne zarządzanie dostępem do kont uprzywilejowanych, ograniczając ryzyko wystąpienia wewnętrznych nadużyć i innych zagrożeń. Raport Gartnera zwraca uwagę na dwa kluczowe rozwiązania typu PAM będące w ofercie One Identity, które dostarczane są w postaci unikalnie zaprojektowanego urządzenia zabezpieczonego przed nieautoryzowanym dostępem:

  • One Identity Safeguard for Privileged Sessions – rozwiązanie do kontrolowania, monitorowania i rejestrowania uprzywilejowanych sesji. Wszystkie działania (każde pojedyncze naciśnięcie klawisza, ruch myszy czy wyświetlane okna) są przechwytywane, indeksowane i zapisywane, a następnie mogą być przeglądane i przeszukiwane.
  • One Identity Safeguard for Privileged Analytics – rozwiązanie analizuje szczegółowe dane i tworzy profile zachowań użytkowników, które są stale aktualizowane za pomocą mechanizmów uczenia maszynowego. Pozwala wykryć w czasie rzeczywistym anomalie i ryzykowne oraz podejrzane działania. Ponadto analiza biometryczna dynamiki klawiszy i ruchów myszą pomaga identyfikować naruszenia bezpieczeństwa, a także może służyć jako ciągłe uwierzytelnianie biometryczne.

Uznanie przez Gartnera One Identity za Wizjonera rynku PAM, a wcześniej Lidera rozwiązań IAM w raporcie „Magic Quadrant for Identity Governance and Administration [2] jest potwierdzeniem zaangażowania firmy w rozwój innowacyjnych rozwiązań IAM oraz wspierania organizacji w efektywnym i bezpiecznym zarządzaniu tożsamością i dostępem.

 

Raport do pobrania 

 


[1] Gartner, „Magic Quadrant for Privileged Access Management, Felix Gaehtgens, Dale Gardner, Justin Taylor, Abhyuday Data, Michael Kelley, 3.12.2018.

[2] Gartner, „Magic Quadrant for Identity Governance and Administration”, Felix Gaehtgens, Brian Iverson, Kevin Kampman, 21.02.2018.

 

Magic Quadrant / Magiczny Kwadrant jest chroniony prawami autorskimi przez firmę Gartner i jest wykorzystywany za jej zgodą. Raport Magic Quadrant stanowi graficzne odzwierciedlenie sytuacji panującej w danym okresie na rynku określonych produktów i obrazuje, w jakim stopniu dostawcy tych rozwiązań spełniają kryteria zdefiniowane przez specjalistów firmy Gartner. Firma Gartner nie promuje dostawców, produktów ani usług i nie doradza użytkownikom korzystania wyłącznie z oferty producentów z najwyższymi ocenami. Magic Quadrant jest wyłącznie narzędziem badawczym, a prezentowane w nim informacje nie są wytycznymi do działania. Firma Gartner nie udziela żadnych gwarancji, wyraźnych ani dorozumianych, dotyczących wyników badań, w tym gwarancji przydatności handlowej lub przydatności do określonego celu.