2018-06-18

Tegoroczna edycja konferencji Quest Day odbyła się 13 czerwca br. w Warszawie pod hasłem „Czy leci z nami pilot – jak zapanować nad IT w dobie cyfrowej transformacji?”. W tym roku oprócz Quest i One Identity partnerami wydarzenia były także firmy CA Automic oraz InfoBay, których przedstawicielem w Polsce jest Quest Dystrybucja Sp. o.o. – główny organizator konferencji.

 

Quest Day to coroczne spotkanie partnerów i klientów Quest Dystrybucja Sp. z o.o. oraz wszystkich pasjonatów nowych technologii. Każda edycja konferencji cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dyrektorów i osób zarządzających IT w polskich firmach i instytucjach. W spotkaniu Quest Day 2018 wzięło udział ponad 80 osób – przedstawicieli firm z sektora finansowego, przemysłowego, IT, telekomunikacji oraz instytucji rządowych.

Pierwsza część Quest Day 2018 przeznaczona była tylko dla firm partnerskich Quest Dystrybucja Sp. z o.o. i dotyczyła programu współpracy w kanale resellerskim. Prezentacja nowości produktowych, strategii rozwoju i planów na 2018 r. rozpoczęła kolejną część spotkania, w której oprócz partnerów, uczestniczyli również klienci Quest Dystrybucja oraz osoby zainteresowanych tematyką zarządzania i bezpieczeństwa IT. Kolejne sesje dotyczyły zagadnień związanych z wydajnym i zautomatyzowanym zarządzaniem IT i bezpieczeństwem w organizacji. Prelegentami byli doświadczeni eksperci Quest Dystrybucja oraz specjalni goście – Stefan Kures (CA Automic) oraz Gil Sasson z InfoBay.

W sesji dotyczącej optymalizacji systemów klasy SIEM, specjaliści Quest Dystrybucja zaprezentowali możliwości zbudowania modułowej i efektywnej platformy do wykrywania i analizowania incydentów bezpieczeństwa opartej na rozwiązaniach firmy Quest: InTrust, Change Auditor oraz IT Security Search. Następnie omówiono największe współczesne cyberzagrożenia oraz możliwości skutecznego zabezpieczenia przed nimi. Pokazane zostały możliwości bezpiecznego i zautomatyzowanego zarządzania tożsamością i dostępem za pomocą rozwiązania One Identity Manager oraz wykorzystanie inteligentnego rozwiązania SaaS do dwuskładnikowego uwierzytelniania – One Identity Starling. Ponadto zaprezentowane zostały rozwiązania typu PAM (Privileged Access Management), które zapewniają skuteczną kontrolę i bezpieczne zarządzanie dostępem do kont uprzywilejowanych – One Identity Safeguard i TPAM.

Po raz pierwszy na konferencji Quest Day zaprezentowane została platforma bezpiecznej wymiany informacji z użytkownikami zewnętrznymi InfoBay, a także kompleksowe rozwiązanie One Automic Platform do zarządzania procesem utrzymania i rozwoju aplikacji oraz automatyzacji procesów biznesowych i operacji IT.

Podczas całego spotkania w specjalnie stworzonym Konferencyjnym Centrum Technologicznym udostępniono stanowiska komputerowe, na których przedstawiciele producentów prezentowali wersje demonstracyjne omawianych produktów i omawiali ich praktyczne zastosowania.

Konferencja Quest Day 2018 była znakomitą okazją do zapoznania się z nowymi technologiami oraz rozwiązaniami informatycznymi firm Quest, One Identity, CA Automic oraz InfoBay. Dała także możliwość poszerzenia wiedzy na temat bezpieczeństwa IT i automatyzacji, a także dyskusji, wymiany doświadczeń z innymi użytkownikami oraz spotkań z ekspertami IT.