2017-06-9

Firma Quest wprowadza nowe wersje trzech rozwiązań do zarządzania bazami danych: Spotlight, Toad i SharePlex, które pozwolą usprawnić administrowanie, zwiększyć wydajność i zoptymalizować środowiska Microsoft SQL Server zarówno on premise, jak i w chmurze.

Platformą bazodanową często wybieraną przez organizacje i mającą priorytetowe znaczenie dla ich funkcjonowania jest Microsoft SQL Server. W przeprowadzonym ostatnio badaniu Quest Tech Validate, aż 72% administratorów baz danych stwierdziło, że właśnie za pomocą tej platformy wykonują oni swoje zadania i ma ona kluczowe znaczenie dla działania aplikacji biznesowych w ich organizacjach. Coraz częściej firmy i instytucje korzystają też z dodatkowych baz danych w chmurze, takich jak Azure SQL. Dlatego kluczową rolę w zarządzaniu SQL Server ma zastosowanie dodatkowych narzędzi informatycznych, które umożliwią administratorom efektywne zarządzanie środowiskami bazodanowymi, monitorowanie wydajności i migrację, bez utraty danych i zakłócania funkcjonowania organizacji.

Zaktualizowana wersja Spotlight on SQL Server Enterprise to rozwiązanie firmy Quest, które oferuje administratorom baz danych SQL Server możliwości monitoringu 24×7, diagnostyki i optymalizacji środowisk bazodanowych. Spotlight w wersji 12 jest oprogramowaniem typu „pobierz i zainstaluj”, które natychmiast po instalacji dostarcza obraz wszystkich komponentów i procesów dotyczących wydajności SQL Server w środowisku lokalnym, jak i w chmurze. Dodatkowo Quest udostępnił rozszerzenia funkcjonalne – Spotlight Extensions for SQL Server Management Studio (SSMS), zawierające dwa nowe zintegrowane zestawy narzędzi, które pomagają programistom szybko wykryć i naprawić potencjalne problemy z wydajnością SQL Server zanim mogłyby negatywnie wpłynąć na procesy biznesowe. Są to Spotlight Developer (powiadamia w czasie rzeczywistym o problemach z wydajnością) i Spotlight Tuning Pack (wykorzystuje silnik sztucznej inteligencji do optymalizacji SQL).

W czerwcu br. Quest udostępni najnowszą wersję Toad for SQL Server – zaawansowanego narzędzia dla programistów i administratorów baz danych, które automatyzuje tworzenie i rozwój baz danych oraz ułatwia zarządzanie i administrowanie nimi. Zintegrowany i kompletny zestaw funkcji, jakie oferuje Toad for SQL Server, pomaga szybko rozwiązywać problemy wydajnościowe oraz zapewnia najwyższą jakość i wydajność w środowiskach bazodanowych SQL Server. Najnowszy Toad w wersji 6.8 zapewni pełne wsparcie dla SQL Server 2016 i Microsoft Team Foundation Server 2015 Version Control, a dodatkowe możliwości integracji pozwolą administratorom w pełni wykorzystać zalety Toad’a w SQL Server Management Studio.

Wkrótce zostanie udostępniona również nowa wersja SharePlex – rozwiązania Quest do replikacji, migracji i integracji baz danych. Zaktualizowane narzędzie zapewni wsparcie dla środowisk SQL Server, umożliwiając replikację w czasie rzeczywistym z SQL Server do innych baz danych zarówno on premise, jak i cloud, takich jak Microsoft Azure i AWS.

 

Spotlight 12 jest już dostępny

SharePlex 9 i Toad for SQL Server 6.8 zostaną udostępnione w czerwcu br.