2016-12-15

One Identity Connect for Cloud to najnowsze rozwiązanie do zarządzania tożsamością w aplikacjach opartych na chmurze. Jest to pierwszy nowy produkt wprowadzony do oferty One Identity (firmy powiązanej ze spółką Quest) po wydzieleniu z grupy Dell w listopadzie br. Narzędzie rozszerza możliwości One Identity Manager o obsługę aplikacji w chmurze. Jest to pierwsze na rynku rozwiązanie, które wykorzystuje usługę SCIM (System for Cross-domain Identity Management) jako wspólny interfejs dla aplikacji działających w modelu on-premise i SaaS (Software as a Service).

Dzięki zastosowaniu One Identity Connect for Cloud organizacje będą mogły w prosty i szybki sposób przenieść zarządzanie tożsamością, kontrolę dostępu, raportowanie compliance oraz funkcje provisioningu /de-provisioningu do popularnych aplikacji w chmurze, takich jak Salesforce, ServiceNow, Box.net, Dropbox, Concur, Amazon AWS i setki innych.

 

one_identity

 

Nowe rozwiązanie pozwala usunąć problem związany z integracją oraz zarządzaniem tożsamością i dostępem w środowiskach hybrydowych. Dla wielu organizacji był to często punkt krytyczny przysparzający wielu problemów i hamujący ich rozwój. Organizacje mogą teraz zarządzać tożsamością i dostępem w środowiskach on-premise, cloud i hybrydowych z jednego interfejsu, za pomocą pojedynczego zestawu polityk, reguł, przepływów pracy oraz tożsamości, mając pełny wgląd w uprawnienia, dane i aplikacje, niezależnie od miejsca i urządzenia, z którego użytkownicy korzystają z aplikacji.

 

Wyniki raportu „Digital Transformation Security Survey[1] dotyczącego wpływu cyfrowej transformacji na bezpieczeństwo IT pokazują, że 97% respondentów (firmy zatrudniające więcej niż 1000 pracowników) inwestuje w technologie cyfrowe, ale tylko 18% badanych wskazało, że bezpieczeństwo jest celem takich inwestycji. Powszechnie uważa się, że kwestie bezpieczeństwa informatycznego spowalniają inwestycje firm w nowe technologie. Biorąc pod uwagę to, że aplikacje w chmurze są jednym z głównych składników cyfrowej transformacji, narzędzie One Identity Connect for Cloud rozwiązuje problemy organizacji związane z bezpiecznym zarządzaniem tożsamością. Zapewnia bezpieczny dostęp do aplikacji uruchamianych w chmurze z każdego miejsca. Umożliwia szybsze i pełniejsze wykorzystanie nowych technologii bez zwiększania ryzyka związanego z tymi aplikacjami lub z utratą danych.

 


One Identity  to firma powiązana ze spółką Quest (nowy Quest powstał w listopadzie br. po wydzieleniu z grupy Dell) i funkcjonuje jako całkowicie niezależna i oddzielnie zarządzana organizacja. Oferta produktowa firmy obejmuje kompleksowe, modularne i zintegrowane rozwiązania do zarządzania tożsamością i dostępem, jak np. One Identity Manager, Password Manager, Active Roles czy Single Sign-On. Na całym świecie rozwiązania One Identity pomagają 7500 klientom w zarządzaniu ponad 125 mln kont użytkowników. Więcej informacji o One Identity: https://www.quest.com/one-identity/

 

[1] dimensional research, „Digital Transformation Security Survey. A Survey of IT and Security Professionals”, Lipiec 2016.