2018-03-12

Firma One Identity została wyróżniona przez Gartnera i sklasyfikowana w kwadrancie Liderów w raporcie „Magic Quadrant for Identity Governance and Administration”[1].

Analitycy Gartnera ocenili największych dostawców oprogramowania do zarządzania tożsamością i administracji (z ang. IGA, Identity Governance and Administration). Określili też pozycje producentów w poszczególnych segmentach rynku w oparciu o kompletność ich wizji przedsiębiorstwa oraz zdolność do jej realizacji. Wyniki zostały opublikowane w najnowszym raporcie „Magic Quadrant” (Magiczny Kwadrant)[2], w którym Gartner sklasyfikował firmę One Identity jako czołowego dostawcę rozwiązań IGA i umieścił w kwadrancie „Liderów”. Liderzy IGA nie tylko dostarczają kompleksowy zestaw narzędzi do zarządzania i administrowania tożsamością i dostępem, ale wykazują się lepszą od innych vendorów wizją przedsiębiorstwa i jej realizacją, większą innowacyjnością, dodatkowymi usługami i wsparciem oraz wysokim poziomem zadowolenia klientów.

 

 

Analitycy Gartnera wysoko ocenili również rozwiązanie One Identity Manager, które automatyzuje i usprawnia proces zarządzania tożsamością, pozwalając użytkownikom biznesowym zarządzać uprawnieniami. Narzędzie łatwo integruje się z innymi produktami do zarządzania tożsamością i dostępem, pozwalając stworzyć jedną, spójną i bezpieczną platformę IAM ściśle dostosowaną do potrzeb biznesowych organizacji. One Identity Manager pozwala w pełni kontrolować konta użytkowników, uprawnienia, dostęp do danych i aplikacji, a także konta uprzywilejowane. Według raportu Gartnera produkt ten jest wydajny, szybki, łatwy w użyciu i w dostosowaniu do potrzeb organizacji. Ponadto zapewnia lepszą integrację ze złożonymi aplikacjami niż większość rozwiązań innych dostawców.

Zarządzanie tożsamością i administracja (IGA) to konieczność i podstawowy element strategii zarządzania tożsamością i dostępem w organizacji (IAM). Spośród wielu różnych technologii wspierających IAM, to właśnie IGA jest zazwyczaj najtrudniejsze do wdrożenia i uzyskania właściwego poziomu bezpieczeństwa. Związane jest to m.in. z dużą liczbą krytycznych systemów, baz danych i aplikacji, które muszą być obsługiwane przez rozwiązania IGA przy jednoczesnym zapewnieniu spełnienia wymogów compliance. Rozwiązania firmy One Identity łączą najlepsze w swojej klasie możliwości zmniejszenia kosztów i ryzyka związanego z zarządzaniem tożsamością i administracją. Dzięki modułowemu i zintegrowanemu podejściu do IAM zapewniają szybką i prostą konfigurację oraz możliwość dostosowania do indywidualnych wymagań każdej organizacji.

Pobierz raport

 


[1] Gartner, „Magic Quadrant for Identity Governance and Administration”, Felix Gaehtgens, Brian Iverson, Kevin Kampman, 21 luty 2018.

[2] Gartner, „Magic Quadrant for Identity Governance and Administration”, Felix Gaehtgens, Brian Iverson, Kevin Kampman, 21 luty 2018.