2018-07-10

Firma One Identity i jej rozwiązanie One Identity Manager zostały sklasyfikowane w kategorii Liderów w raporcie „2018 Leadership Compass Access Governance”[1]. Raport opracowała firma analityczna KuppingerCole, która przeprowadziła szczegółową analizę rynku Acces Governance, a następnie oceniła i sklasyfikowała największych dostawców rozwiązań do zarządzania tożsamością i dostępem, a także oferowane przez nich produkty.

 

Access Governance to nowe i zyskujące coraz większą popularność podejście do zarządzania tożsamością, które koncentruje się nie tylko na zapewnieniu bezpieczeństwa, ale uwzględnia również zmieniające się wymagania biznesowe, techniczne, prawne i regulacyjne.

W oparciu o ocenę analityków KuppingerCole firma One Identity została sklasyfikowana jako jeden z najważniejszych liderów rynku Access Governance m.in. pod względem pozycji na rynku, innowacji technologicznych oraz oferty produktowej.

W raporcie KuppingerCole wysokie oceny otrzymał również produkt One Identity Manager. Rozwiązanie automatyzuje i usprawnia proces zarządzania tożsamością i dostępem oraz pozwala użytkownikom biznesowym zarządzać cyklem życia tożsamości w organizacji bez udziału pracowników IT.

Analitycy KuppingerCole uznali One Identity Manager za jedną z najciekawszych i najbardziej intrygujących ofert produktów do provisioningu tożsamości i Access Governance. Rozwiązanie wyróżniono m.in. za możliwość łatwej integracji z innymi rozwiązaniami IAM oraz systemami docelowymi (w szczególności z SAP), innowacyjny i przyjazny dla użytkownika interfejs oraz zaawansowane zarządzanie rolami z silnym rozwiązaniem do kontroli rozdzielności obowiązków (SoD).

 

KuppingerCole to firma analityczna, która od 2004 r. opracowuje szczegółowe analizy rynku i produktów związanych z systemami do zarządzania tożsamością i dostępem oraz raporty prezentujące obecny stan rozwoju technologii wykorzystywanych w obszarze bezpieczeństwa informacyjnego.

 


[1] KuppingerCole Leadership Compass – Access Governance Report No.: 71145, M. Kuppinger, ,A. Singh, czerwiec 2018.