2019-10-17

Firma One Identity została po raz kolejny wyróżniona i sklasyfikowana w kwadrancie Liderów w najnowszym raporcie Gartnera Magic Quadrant for Identity Governance and Administration[1].

W każdym roku analitycy Gartnera przeprowadzają badania rynku i oceniają największych dostawców oprogramowania do zarządzania tożsamością i administracji (z ang. IGA, Identity Governance and Administration). Określają też pozycje producentów w poszczególnych segmentach rynku m.in. w oparciu o kompletność ich wizji przedsiębiorstwa oraz zdolność do jej realizacji. Wyniki są przedstawiane w formie raportu „Magic Quadrant” (Magiczny Kwadrant), który obrazuje, w jakim stopniu firmy spełniają kryteria określone przez analityków Gartnera.

W najnowszym raporcie na 2019 r. Magic Quadrant for Identity Governance and Administration firma One Identity, podobnie jak w 2018 r., została ponownie sklasyfikowana jako czołowy dostawca rozwiązań IGA i umieszczona w kwadrancie „Liderów”. Według Gartnera firmy, które zostały uznane za Liderów nie tylko dostarczają najbardziej kompleksowy zestaw narzędzi do zarządzania i administrowania tożsamością i dostępem, ale wykazują się lepszą od innych vendorów wizją przedsiębiorstwa i jej realizacją, większą innowacyjnością, dodatkowymi usługami i wsparciem oraz wysokim poziomem zadowolenia klientów.

Na potrzeby raportu analitycy Gartnera ocenili również sztandarowe rozwiązanie IGA firmy One Identity – One Identity Manager, które uzyskało wysokie oceny ekspertów. One Identity Manager automatyzuje i usprawnia proces zarządzania tożsamością, pozwalając użytkownikom biznesowym (a nie tylko pracownikom IT) zarządzać uprawnieniami. Zapewnia przy tym odpowiedni poziom ochrony organizacji, jednocześnie spełniając wymogi zgodności z polityką bezpieczeństwa oraz obowiązującymi przepisami i regulacjami. Narzędzie pozwala w pełni kontrolować konta użytkowników, uprawnienia, dostęp do danych i aplikacji, a także konta uprzywilejowane.

 

 

Według raportu Gartnera One Identity Manager zapewnia lepszą integrację ze złożonymi aplikacjami niż większość rozwiązań innych dostawców, m.in. dzięki „podłączonym modułom systemowym”, które wykorzystują formularze i raporty w celu uwzględnienia dodatkowego kontekstu specyficznego dla aplikacji. Gartner wyróżnił także inne rozwiązanie One Identity – One Identity Starling. To oparte na chmurze rozwiązanie SaaS, które integruje się z Identity Manager i pozwala na dwuskładnikowe uwierzytelnianie oraz analizy tożsamości.

W czasach transformacji cyfrowej istotna dla bezpieczeństwa jest wiedza o tym, do czego użytkownik ma dostęp, jak z niego korzysta, czy jest to odpowiedni dostęp w oparciu o jego rolę i obowiązki oraz kto przyznał ten dostęp. Gdy organizacje myślą o zarządzaniu tożsamością, to technologia IGA jest często pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl. Zarządzanie tożsamością i administracja (IGA) jest według Gartnera fundamentalnym elementem strategii zarządzania tożsamością i dostępem w organizacji (IAM). Zdaniem Gartnera rynek rozwiązań IGA jest już rynkiem dojrzałym – pierwsze rozwiązania IGA pojawiły się 6 lat temu. W 2019 r. analitycy prognozują wzrost wartości tego rynku o 9,8% w porównaniu do ubiegłego roku. Gartner zaobserwował również coraz większe zainteresowanie technologią IGA także wśród mniejszych i średnich organizacji, które często zaczynają szukać rozwiązań IGA, po to, aby zastąpić procesy wewnętrzne oraz wykonywane manualnie i często nieskuteczne procedury zarządzania użytkownikami.

 

Raport do pobrania

 

[1] Gartner, „Magic Quadrant for Identity Governance and Administration”, Felix Gaehtgens, Kevin Kampman, Abhyuday Data, Henrique Teixeira, David Collinson, 9.10.2019