2021-07-29

Firma One Identity została wyróżniona przez Gartnera i sklasyfikowana w kwadrancie „Liderów” w najnowszym raporcie „Magic Quadrant for Privileged Access Management 2021”[1] dotyczącym rynku i rozwiązań do zarządzania uprzywilejowanym dostępem (ang. PAM, Privileged Access Management).

 W opublikowanym w lipcu br. raporcie „Magic Quadrant for Privileged Access Management 2021” eksperci Gartnera przeprowadzili szczegółowe analizy rynku PAM i najważniejszych światowych dostawców rozwiązań do zarządzania uprzywilejowanym dostępem, a także ocenili oferowane przez nich produkty. Firma One Identity, dostawca innowacyjnych produktów i usług do zarządzania tożsamością i dostępem, już po raz kolejny została sklasyfikowana jako czołowy dostawca rozwiązań PAM i umieszczona w kwadrancie „Liderów”.

Partnerem Platinum+ firmy One Identity w Polsce jest Quest Dystrybucja Sp. z o.o.

Analitycy Gartnera wysoko ocenili firmę One Identity ze względu na innowacyjność oferowanych rozwiązań PAM i ich dużą funkcjonalność, w szczególności w zakresie zarządzania uprzywilejowanymi sesjami, analiz i integracji z innymi rozwiązaniami. Wyróżniono One Identity Safeguard – rozwiązanie PAM firmy One Identity, które pozwala na kontrolowanie kont uprzywilejowanych i dostępu, bezpieczne zarzadzanie nimi oraz zapewnia nadzór nad sesjami uprzywilejowanymi, ich monitorowanie i rejestrowanie. One Identity Safeguard automatycznie wykonuje określone akcje w przypadku wykrycia anomalii lub ryzykownych oraz podejrzanych działań, skutecznie zapobiegając wystąpieniu naruszeń bezpieczeństwa w organizacji. W skład pakietu One Identity Safeguard wchodzą m.in. Safeguard for Privileged Passwords, Safeguard for Privileged Sessions oraz Safeguard for Privileged Analytics.

Zdaniem analityków Gartnera, skoncentrowane na tożsamości podejście do bezpieczeństwa i zarządzania dostępem uprzywilejowanym ma obecnie kluczowe znaczenie dla ochrony przed naruszeniami danych. Rozwiązania takie jak wyróżniony przez Gartnera One Identity Safeguard firmy One Identity może zapewnić skuteczną ochronę organizacji przed naruszeniami bezpieczeństwa, będąc przy tym rozwiązaniem łatwym do wdrożenia i prostym w obsłudze.

Uznanie One Identity za Lidera, a w poprzednich latach również za Wizjonera rynku PAM jest potwierdzeniem stałego zaangażowania One Identity oraz partnerów firmy w rozwój innowacyjnych rozwiązań, które wspierają organizacje na całym świecie w zautomatyzowanym i efektywnym zarządzaniu tożsamością i dostępem, zapewniając przy tym ochronę przed współczesnymi zagrożeniami.

Raport do pobrania 


[1] Gartner, „Magic Quadrant for Privileged Access Management, Felix Gaehtgens, Abhyuday Data, Michael Kelley, Swati Rakheja, 19.07.2021.