2020-08-26

Firma One Identity została wyróżniona przez Gartnera i sklasyfikowana w kwadrancie „Wizjonerów” w najnowszym raporcie „Magic Quadrant for Privileged Access Management 2020”[1] dotyczącym zarządzania uprzywilejowanym dostępem.

W opublikowanym w sierpniu br. raporcie „Magic Quadrant for Privileged Access Management 2020” analitycy Gartnera przeprowadzili analizę mocnych i słabych stron 11 najważniejszych dostawców rozwiązań do zarządzania uprzywilejowanym dostępem (z ang. PAM, Privileged Access Management) oraz ocenili oferowane przez nich produkty. Firma One Identity już po raz kolejny została sklasyfikowana jako czołowy dostawca rozwiązań PAM i umieszczona w kwadrancie „Wizjonerów”.

 

W najnowszym raporcie na temat PAM w 2020 r. analitycy Gartnera wysoko ocenili firmę One Identity ze względu na kompleksowość i funkcjonalność oferowanych rozwiązań PAM, w szczególności w zakresie zarządzania uprzywilejowanymi sesjami, analiz i integracji.

Wyróżniono także One Identity Safeguard – kluczowe rozwiązanie PAM w ofercie One Identity, które pozwala na kontrolowanie kont uprzywilejowanych i dostępu, bezpieczne zarzadząnie nimi oraz zapewnia nadzór nad sesjami uprzywilejowanymi, ich monitorowanie i rejestrowanie. Ponadto rozwiązanie automatycznie wykonuje określone akcje w przypadku wykrycia anomalii lub ryzykownych oraz podejrzanych działań, zapobiegając wystąpieniu naruszeń bezpieczeństwa w organizacji.

Wykorzystanie wykradzionych danych uwierzytelniających jest obecnie jednym z głównych sposobów ataków na przedsiębiorstwa i jednym z największych zagrożeń dla organizacji ze strony hakerów, nieuczciwych pracowników czy kontrahentów. Dlatego skoncentrowane na tożsamości podejście do bezpieczeństwa i zarządzania dostępem uprzywilejowanym ma obecnie kluczowe znaczenie dla ochrony przed naruszeniami danych. Rozwiązania PAM firmy One Identity spełniają to wymaganie, zapewniając skuteczną ochronę organizacji przed naruszeniami bezpieczeństwa, będąc przy tym proste w obsłudze i łatwe do wdrożenia.

Uznanie One Identity za Wizjonera rynku PAM, a wcześniej także za Lidera rozwiązań IGA[2] jest potwierdzeniem wieloletniego zaangażowania firmy w rozwój innowacyjnych rozwiązań, które wspierają organizacje w efektywnym i bezpiecznym zarządzaniu tożsamością i dostępem oraz zapewniają ochronę przed współczesnymi zagrożeniami.

 

Partnerem Platinum+ firmy One Identity w Polsce jest Quest Dystrybucja Sp. z o.o.


[1] Gartner, „Magic Quadrant for Privileged Access Management, Felix Gaehtgens, bhyuday Data, Michael Kelley, 4.08.2020.

[2] Gartner, „Magic Quadrant for Identity Governance and Administration”, Felix Gaehtgens, Kevin Kampman, Abhyuday Data, Henrique Teixeira, David Collinson, 9.10.2019.