2021-05-10

Secret Double Octopus, lider rozwiązań do uwierzytelniania bezhasłowego nawiązał współpracę partnerską z FEITIAN Technologies, czołowym producentem tokenów sprzętowych i kluczy bezpieczeństwa. Integracja i wykorzystanie rozwijanych przez obie firmy technologii pozwoli dostarczyć przedsiębiorstwom nowe, prostsze i bezpieczniejsze możliwości uwierzytelniania bez użycia haseł.

Firma Secret Double Octopus oferuje technologię uwierzytelniania bezhasłowego, która pozwala całkowicie wyeliminować konieczność używania haseł w złożonych infrastrukturach przedsiębiorstw. Octopus Passwordless Enterprise jest jak dotąd jedynym rozwiązaniem klasy korporacyjnej, które jest w stanie zastosować uwierzytelnianie bez hasła w każdej organizacji i w każdym przypadku użycia: od stacji roboczej i aplikacji lokalnych po usługi w chmurze. Partnerstwo z FEITIAN Technologies i integracja technologii Secret Double Octopus z kluczami bezpieczeństwa FEITIAN pozwoli zaoferować organizacjom innowacyjne, bezpieczne i proste w użyciu rozwiązania uwierzytelniające typu „dotknij i idź” (ang. touch and go).

FEITIAN Technologies jest czołowym dostawcą bezpiecznego i innowacyjnego sprzętu do uwierzytelniania wieloskładnikowego (MFA), a także rozwiązań do zarządzania tożsamością i dostępem (IAM). Firma produkuje i dostarcza sprzęt biometryczny klasy korporacyjnej, klucze bezpieczeństwa z certyfikatem FIDO2, czytniki linii papilarnych, karty inteligentne oraz inne rozwiązania zabezpieczające i uwierzytelniające dla pracowników i konsumentów.

W związku ze stale rosnącą liczbą i skalą cyberzagrożeń, zapotrzebowanie na bezpieczne rozwiązania uwierzytelniające jest większe niż kiedykolwiek wcześniej. Secret Double Octopus i FEITIAN Technologies od lat wspierają transformację cyfrową organizacji, dostarczając rozwiązania, które pozwalają całkowicie wyeliminować konieczność używania haseł, usuwając jednocześnie główną przyczynę naruszeń bezpieczeństwa w organizacji. Dzięki współpracy obu firm klienci korporacyjni otrzymają jeszcze większy wybór opcji uwierzytelniania bezhasłowego, zapewniający wysoki poziom bezpieczeństwa, skalowalność i prostą dla użytkownika obsługę.

Przedstawicielem firmy Secret Double Octopus w Polsce jest Quest Dystrybucja Sp. z o.o.