2019-05-31

Tegoroczna konferencja Quest Day 2019 odbyła się 29 maja br. w Warszawie pod hasłem „Jak połączyć wodę z ogniem? O czym nie wolno zapomnieć w dobie transformacji cyfrowej”. Spotkanie organizowane jest cyklicznie od ponad 10 lat przez Quest Dystrybucja Sp. z o.o. – przedstawiciela firm Quest Software, One Identity, CA Technologies/Broadcom, Sasa Software, InfoBay, Secret Double Octopus oraz ApiOmat. 

 

Quest Day to coroczne spotkanie klientów i partnerów Quest Dystrybucja Sp. z o.o. oraz wszystkich pasjonatów nowych technologii poszukujących funkcjonalnych i skutecznych rozwiązań informatycznych, a także informacji o najnowszych trendach i technologiach w zarządzaniu IT. W tegorocznej edycji konferencji udział wzięli dyrektorzy i osoby zarządzające IT, przedstawiciele dużych polskich firm z sektora przemysłowego, finansowego, IT i telekomunikacji, a także instytucji rządowych. Zakres tematyczny Quest Day 2019 obejmował zagadnienia związane z najbardziej aktualnymi wyzwaniami związanymi z cyfrową transformacją.

 

Spotkanie Quest Day 2019 rozpoczęła prezentacja planów i strategii rozwoju firmy Quest Dystrybucja Sp. z o.o. Przedstawiono nowe firmy partnerskie oraz ich ofertę produktową. Następna część konferencji dotyczyła zagadnień związanych z transformacją cyfrową i bezpieczeństwem środowiska IT. Zaprezentowano przykładowe rozwiązania Quest i One Identity, które usprawniają zarządzanie tożsamością i dostępem, automatyzują proces nadawania i odbierania uprawnień oraz zapewniają kontrolę nad kontami uprzywilejowanymi. Po raz pierwszy w Polsce pokazane zostało innowacyjne rozwiązanie firmy Secret Double Octopus , które pozwala na bezpieczne logowanie bez konieczności wpisywania haseł użytkowników. Prelegenci nie tylko omówili zastosowaną w rozwiązaniu zaawansowaną technologię Secret Sharing, ale również zaprezentowali w czasie rzeczywistym praktyczne działanie rozwiązania i możliwości jego zastosowania do szybkiego, „bezhasłowego” i całkowicie bezpiecznego uwierzytelniania. Firma Quest Dystrybucja została w maju br. przedstawicielem Secret Double Octopus w Polsce.

 

Podczas konferencji zaprezentowano także jedne z najbardziej innowacyjnych produktów bezpieczeństwa cybernetycznego – GateScanner firmy Sasa Software. W oparciu o technologię Content Disarm and Reconstruction (CDR) rozwiązania GateScanner pozwalają zabezpieczyć kanały komunikacji w organizacji oraz zapewniają ochronę przez złośliwym oprogramowaniem i innymi zagrożeniami (w tym APT i ransomware). Podczas całego spotkania udostępniono urządzenie GateScanner Kiosk, na którym uczestnicy konferencji sami mogli sprawdzić i przetestować działanie unikalnej technologii oczyszczania danych. Goście specjalni konferencji przedstawili także korporacyjną platformę szyfrującą firmy InfoBay. Pozwala ona zabezpieczyć proces przesyłania wrażliwych informacji w różnych kanałach komunikacji (wewnątrz i na zewnątrz firmy) oraz zapewnia ochronę przed cyberzagrożeniami.

 

Kolejna sesja dotyczyła również ważnych zagadnień związanych z transformacją cyfrową organizacji: automatyzacji i przyspieszenia tworzenia aplikacji za pomocą rozwiązania ApiOmat oraz efektywnego wykorzystania danych w celu szybkiego reagowania na zmieniające się wymagania użytkowników. Część merytoryczną konferencji zakończyła prezentacja produktów CA Technologies/Broadcom i możliwości zastosowania automatyzacji w celu optymalizacji operacji IT oraz zapewnienia ciągłości procesów technologicznych i biznesowych.

 

Tegoroczna edycja konferencji Quest Day 2019 pozwoliła uczestnikom poznać najnowsze technologie i rozwiązania z obszaru zarządzania i bezpieczeństwa IT oraz automatyzacji procesów – w tym zupełnie nowe na polskim rynku produkty. Konferencja było też okazją do wymiany doświadczeń z innymi użytkownikami rozwiązań z oferty Quest Dystrybucja Sp. z o.o. oraz bezpośrednich spotkań z doświadczonymi ekspertami IT.