2016-04-15

Firma Quest Dystrybucja została Partnerem Generalnym V Forum Bezpieczeństwa Banków 2016. Konferencja odbędzie się 10 maja 2016 r. w Warszawie i poświęcona zostanie najważniejszym dla sektora bankowego problemom oraz wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem.

Mottem tegorocznego Forum jest myśl François de La Rochefoucauld, francuskiego polityka, filozofa i pisarza – „Bywają fałsze, które tak dobrze udają prawdę, iż byłoby omyłką nie dać się im oszukać”. Znajomość mechanizmów oszustw pozwala na skuteczniejszą walkę z przestępczą patologią. Dlatego w gronie prelegentów znajdą się nie tylko eksperci technologii zabezpieczeń, ale także przedstawiciele świata nauki zajmujący się psychologią i socjologią.

 

Główne tematy V Forum Bezpieczeństwa Banków to:

  • Mechanizmy psychologiczne wykorzystywane przez oszustów, czyli manipulacje i socjotechniki stosowane przez przestępców.
  • Dlaczego oszuści wciąż są skuteczni? Wieloaspektowy wymiar oszustwa.
  • Jak technologia i rozwiązania proceduralno-organizacyjne mogą pomóc w walce z oszustwami?
  • Współpraca w wymiarze sektorowym, międzysektorowym i państwowym: znaczenie, główne przeszkody oraz perspektywy.

 

Organizatorami Forum jest Centrum Prawa Bankowego i Informacji oraz Miesięcznik Finansowy Bank. Partnerem Generalnym konferencji będzie firma Quest Dystrybucja, która jest członkiem wspierającym stowarzyszenia ISSA Polska (Międzynarodowe Stowarzyszenie do spraw Bezpieczeństwa Systemów Informacyjnych) oraz Forum Technologii Bankowych.

Podczas Forum zaprezentowane zostaną nowe technologie do efektywnego zarządzania bezpieczeństwem, m.in. rozwiązania informatyczne Dell Software przeznaczone do zarządzania bezpieczeństwem, kontroli i monitorowania środowiska IT, a także audytu w czasie rzeczywistym. Jedną z sesji tematycznych pt. „Inteligentny detektyw – skuteczny sposób zapobiegania największym zagrożeniom bezpieczeństwa informacji” poprowadzi Robert Głowacki, ekspert Quest Dystrybucja w obszarze bezpieczeństwa IT. Zaprezentuje on skuteczne sposoby ochrony przed najgroźniejszą grupą zagrożeń – oszustwami i wyłudzeniami popełnianym przez współpracujące ze sobą osoby z zewnątrz banku i pracowników banku. Podczas sesji zaprezentowane zostaną rozwiązania przeciwdziałające tym zagrożeniom, a także praktyczne doświadczenia policyjnych ekspertów oraz firmy ubezpieczeniowej.

Forum Bezpieczeństwa Banków to jedno z najważniejszych wydarzeń sektora finansowego w Polsce. Celem konferencji jest zaprezentowanie największych wyzwań i problemów związanych z bezpieczeństwem oraz skutecznych metod i rozwiązań technologicznych, które pomagają w ich rozwiązywaniu. W konferencji co roku uczestniczy kilkaset osób – decydentów IT z banków i innych instytucji finansowych, firm ubezpieczeniowych oraz telekomunikacyjnych, a także ekspertów bezpieczeństwa.

Konferencja jest bezpłatna dla pracowników banków i SKOK-ów, firm ubezpieczeniowych oraz środowiska naukowego.

Więcej informacji o Forum na stronie: http://www.alebank.pl

 

Forum Bezpieczeństwa Banków 2016

  • 10 maja 2016 r.
  • Hotel Novotel Centrum w Warszawie