2020-01-27

Firma Quest Dystrybucja została Partnerem Merytorycznym XIII Forum Bezpieczeństwa i Audytu IT – SEMAFOR 2020. Konferencja odbędzie się w dniach 19-20 marca br. na Stadionie Narodowym w Warszawie. Temat przewodni tegorocznej edycji to „Nowe technologie – nowe zagrożenia”.

 

Konferencja SEMAFOR to jedno z najważniejszych wydarzeń dotyczących bezpieczeństwa informacji i audytu IT w Polsce. Tegoroczna edycja Forum odbędzie się z uwzględnieniem czterech ścieżek tematycznych: Audyt IT; Cyberbezpieczeństwo, Hacking i Forensic; Zarządzanie bezpieczeństwem informacji; Innowacje. Otaczający nas świat wprowadza codziennie nowe technologie a wraz z nimi nowe zagrożenia. Dlatego w programie konferencji znajdą się tematy dotyczące  najbardziej aktualnych zagadnień takich, jak przemysł 4.0, telemedycyna, bezpieczeństwo sieci i użytkowników w technologii 5G, robotyzacja, AI i systemy autonomiczne, nowe instytucje finansowe, zmiany legislacyjne na poziomie europejskim.

 

Firma Quest Dystrybucja jest członkiem wspierającym stowarzyszenia ISSA Polska (jeden z głównych organizatorów SEMAFOR 2020) i już po raz kolejny została Partnerem Merytorycznym wydarzenia.

Pierwszego dnia konferencji w ścieżce tematycznej Cyberbezpieczeństwo, Hacking i Forensic, Paweł Żuchowski, Wiceprezes i Dyrektor Techniczny Quest Dystrybucja Sp. z o.o., poprowadzi wykład pt. „Praktyczne zastosowanie innowacyjnej technologii Content Disarm & Reconstruction (CDR)”. Zaprezentuje on nowoczesne rozwiązania GateScanner firmy Sasa Software, które wykorzystują technologię CDR do zapobiegania i rozbrajania potencjalnie niebezpiecznych plików i wiadomości pocztowych dostarczanych przez kanały komunikacyjne takie jak: poczta mailowa, web, zewnętrzne nośniki danych, niezaufane łącza sieciowe, serwery aplikacyjne, transfer plików b2b. Technologia Content Disarm & Reconstruction (CDR) rozkłada pliki i wiadomości pocztowe na odrębne komponenty, usuwa elementy niezgodne z oryginalną specyfikacją, normą ISO oraz polityką firmy a następnie odbudowuje „czystą” wersję, stanowiąc skuteczną ochronę przed zagrożeniami napływającymi przez kanały komunikacyjne wykorzystywane w firmie. Ekspert Quest Dystrybucja przedstawi możliwości rozwiązania Gate Scanner firmy Sasa Software, które nie tylko zapobiega niewykrywalnym zagrożeniom (np. Zero-Day, APT i ransomware), ale także zatrzymuje wszystkie zagrożenia w bezpiecznej strefie, ograniczając ry­zyko związane z atakami z zewnątrz, jak i zaniedbania­mi pracowników.

 

Konferencja SEMAFOR to wyjątkowa okazja, aby poznać aktualne trendy, innowacyjne technologie czy najnowsze rozwiązania z obszaru bezpieczeństwa informacji IT. Różnorodność tematyczna, najlepsi eksperci oraz wysoki poziom merytoryczny wystąpień sprawiają, że konferencja ta od lat cieszy się dużą popularnością. W ramach ubiegłorocznej edycji odbyło się 55 prelekcji, w których udział wzięło ponad 500 osób. Uczestnicy SEMAFOR 2020 będą mogli pogłębić wiedzę oraz zdobyć nowe umiejętności i doświadczenia, a także spotkać wielu najlepszych ekspertów i praktyków z branży bezpieczeństwa i audytu IT w Polsce.

 

___________________________________________________

XIII Forum Bezpieczeństwa i Audytu IT – SEMAFOR 2020

  • 19-20 marca 2020 r.
  • Stadion PGE Narodowy w Warszawie, al. Księcia Józefa Poniatowskiego 1

 

Więcej informacji o konferencji: SEMAFOR 2020