2020-09-16

Firma Quest Software ogłosiła przejęcie Binary Tree – wiodącego dostawcy rozwiązań do migracji oraz wieloletniego partnera Microsoft. Przejęcie to pozwoli poszerzyć portfolio produktów Quest Software o rozwiązania do modernizacji infrastruktury Microsoft, umocni pozycję firmy jako lidera rynku rozwiązań do zarządzania środowiskami Microsoft oraz zapewni klientom i partnerom Quest najlepsze w swojej klasie technologie i rozwiązania do migracji, zarządzania i zabezpieczania środowisk Microsoft. 

Firma Binary Tree od ponad 25 lat dostarcza oprogramowanie i rozwiązania SaaS, które pomagają organizacjom na całym świecie w przekształcaniu i zarządzaniu zmianami w środowiskach Microsoft zarówno on-premise, jak i w chmurze, w tym przy przeprowadzaniu migracji Notes i Domino oraz migracji tenant-to-tenant w Microsoft / Office 365. Rozwiązania Binary Tree pomogły ponad połowie firm z listy Fortune 500 oraz 10 000 organizacji w planowaniu, modernizowaniu i zarządzaniu procesem transformacji obejmującym platformę Microsoft 365, Office 365, Azure, aplikacje biznesowe czy w przypadku fuzji przedsiębiorstw. Firma jest Złotym Partnerem Microsoft (Microsoft Gold Partner), a poza Stanami, prowadzi działalność także we Francji, Niemczech, Malezji, Singapurze, Szwecji i Wielkiej Brytanii.

Zarówno Quest Software, jak i Binary Tree od wielu lat koncentrują się na opracowywaniu najlepszych w swojej klasie technologii dla środowisk Microsoft. Quest Software jest od lat jednym z wiodących niezależnych dostawców oprogramowania Microsoft (Microsoft ISV), a jego narzędzia do zarządzania środowiskami Microsoft są wykorzystywane na całym świecie przez ponad 180 milionów użytkowników w środowiskach lokalnych, chmurowych i hybrydowych. Dzięki połączeniu doświadczenia i technologii obu firm, Quest Software będzie mógł zapewnić kompleksowe wsparcie i pomoc klientom w przeprowadzaniu migracji, zarządzaniu oraz zabezpieczaniu środowisk Microsoft, w tym Active Directory, Office 365, Teams, SharePoint, OneDrive, Exchange.

Szczegółowe warunki transakcji nie zostały ujawnione.