2017-03-31

Spółka Quest po wydzieleniu z grupy Dell w listopadzie 2016 r. odnotowała znaczny wzrost sprzedaży rozwiązań do zarządzania bazami danych. Firma jest globalnym dostawcą rozwiązań informatycznych upraszczających zarządzanie systemami w środowiskach fizycznych, wirtualnych i cloud. Produkty Quest takie, jak Toad, SharePlex, Foglight czy Spotlight pomagają organizacjom na całym świecie lepiej zarządzać zarówno tradycyjnymi, jak i najnowszymi platformami bazodanowymi.

 

W pierwszym kwartale działalności po wydzieleniu z grupy Dell (od listopada 2016 r.) spółka Quest odnotowała 10% wzrost wartości transakcji (Total Bookings). Osiągnięto to  m.in. dzięki zwiększonemu wsparciu dla platform bazodanowych typu open source, takich jak Postgres i MySQL. Firma dostarcza na rynek innowacyjne produkty, które pomagają programistom i administratorom lepiej zarządzać, monitorować i chronić bazy danych w środowiskach hybrydowych i cloud.

 

Quest rozpoczął również współpracę partnerską z firmą EnterpriseDB. W najbliższym czasie pozwoli to rozszerzyć możliwości rozwiązań do zarządzania bazami danych o obsługę platformy EDB Postgres, która zdobywa coraz większą popularność. Organizacje na całym świecie coraz częściej korzystają z wielu platform bazodanowych. Mimo, że SQL Server i Oracle są niekwestionowanymi liderami na rynku baz danych, to szybko rośnie popularność nowych baz danych, takich jak np. Postgres. Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Quest 22% użytkowników baz danych już teraz korzysta z EDB Postgres lub przewiduje, że zrobi to do końca tego roku. Dzięki partnerstwu z firmą EnterpriseDB, Quest dostarczy innowacyjne rozwiązania, które pozwolą programistom i administratorom na efektywne zarządzanie, monitorowanie i ochronę danych baz danych open source EDB Postgres.

 

Firma Quest udostępniła także zaktualizowane wersje kilku produktów do zarządzania bazami danych, które pomagają administratorom w zarządzaniu aplikacjami o znaczeniu krytycznym w nowych środowiskach hybrydowych. Nowa wersja narzędzia do zarządzania bazami danych – SharePlex (v8.6.6) pozwala administratorom replikować dane z baz danych on-premises Oracle na platformy w chmurze AWS (EC2 i RDS) oraz Azure. Rozwiązanie SharePlex pozwala również na replikację i migrację danych na platformę EDB Postgres, dzięki czemu zostało certyfikowane przez EnterpriseDB. Quest udostępnił także nowe wersje narzędzi z rodziny Foglight Database (Foglight for MySQL oraz Foglight for PostgreSQL), które zapewniają monitorowanie wydajności i zaawansowaną diagnostykę baz danych MySQL i Postgres. Dzięki tym nowym rozwiązaniom administratorzy baz danych mogą szybko wykrywać i rozwiązywać problemy z bazą danych, które mogłyby wpłynąć na funkcjonowanie kluczowych aplikacji biznesowych.

 

Wśród administratorów i programistów dużą popularnością cieszy się portal społeczności użytkowników rozwiązania Toad – Toad World (toadworld.com), który ma już ponad 550 000 użytkowników. Co miesiąc Toad World odnotowuje ponad 20 tys. pobrań darmowych narzędzi bazodanowych. Portal zapewnia dostęp do bezpłatnych materiałów edukacyjnych oraz umożliwia wymianę doświadczeń i informacji. Użytkownicy mogą korzystać ze wsparcia, szybko rozwiązywać ewentualne problemy z pomocą znanych ekspertów i innych użytkowników, śledzić rozwój dobrych praktyk oraz dowiadywać się więcej na temat narzędzi do zarządzania platformami baz danych zarówno on-premises, jak i w chmurze. Nowością w Toad World jest sekcja społeczności PostgreSQL, sponsorowana przez EnterpriseDB, w której deweloperzy i administratorzy mogą dołączyć do dyskusji oraz zapoznać się z najnowszymi wskazówkami i narzędziami do zarządzania Postgres.