2022-01-20

The IAM.cloud solution is already available in Poland (English version)

Firma QDP Sp. z o.o. podpisała umowę partnerską z IPG Group – pionierem i ekspertem Identity Governance and Administration (ang. IGA) oferującym organizacjom na całym świecie kompleksowe i innowacyjne podejście do IAM.

QDP Sp. z o.o. jako przedstawiciel IPG Group w Polsce wprowadził do oferty innowacyjne na naszym rynku rozwiązanie do zarządzania tożsamością i dostępem w oparciu o chmurę: IAM.cloud. To nowoczesne chmurowe rozwiązanie klasy IDaaS (Identity as a Service – tożsamość jako usługa) wprowadzone na rynek przez IPG Group w 2021 r. do obsługi najważniejszych procesów IAM w organizacji. W ramach współpracy partnerskiej QDP zapewni wdrożenie, obsługę oraz wsparcie techniczne IAM.cloud w Polsce.

IAM.cloud to oparte na chmurze innowacyjne rozwiązanie, które automatyzuje i ułatwia zarządzanie wszystkimi istotnymi procesami IAM w organizacji. Rozwiązanie działa w chmurze Microsoft Azure, łącząc wszystkie najlepsze cechy IDaaS oraz elastyczność rozwiązań on-prem.

W oparciu o najlepsze praktyki IAM.cloud zapewnia pełną kontrolę i zarządzanie procesami IAM w organizacji: zarządzanie cyklem życia tożsamości i kont użytkowników, uprawnieniami, dostępem do danych i aplikacji. IAM.cloud wyróżnia innowacyjne podejście do IAM – organizacja po wdrożeniu otrzymuje rozwiązanie już ze wstępnie skonfigurowanymi wszystkimi standardowymi funkcjami i procesami (polityki compliance, governance, standardowe konektory np. AD, Exchange, LDAP, SAP).

 

Oszczędność czasu i kosztów

IAM.cloud jest oferowane jako SaaS – stała opłata licencyjna ułatwia zarządzanie kosztami i planowanie budżetu, a sama inwestycja jest wliczana do kosztów operacyjnych klienta. Wpływa to na obniżenie całkowitego kosztu posiadania (TCO), jak i skrócenie czasu uzyskania korzyści (TTV). Ponadto do zarządzania całym systemem IAM nie jest wymagana specjalistyczna wiedza ani zatrudnianie dodatkowych pracowników – pełne wsparcie związane z wdrożeniem i obsługą IAM.cloud zapewnia firma QDP.

Korzystając z IAM.cloud organizacje nie muszą utrzymywać, unowocześniać i wymieniać sprzętu i technologii IAM – otrzymują aktualizacje, patche, monitorowanie systemów, nowe funkcje i stałe wsparcie techniczne. To wszystko automatyzuje i ułatwia zarządzanie tożsamością i dostępem w organizacji oraz wpływa na znaczne obniżenie kosztów. Dzięki IAM.cloud organizacje nie potrzebują wewnętrznych zasobów ani własnej infrastruktury IT do obsługi procesów IAM, a cały proces wdrożenia jest kilkukrotnie szybszy w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami IAM.


Większe bezpieczeństwo

Zarządzane i kontrolowane w niewłaściwy sposób procesy IAM są dużym zagrożeniem dla bezpieczeństwa organizacji i mogą prowadzić do wystąpienia niezgodności z przepisami. IAM.cloud zapewnia większe bezpieczeństwo organizacji oraz spełnienie wymagań dotyczących zapewnienia zgodności z regulacjami i przepisami (compliance). Wszyscy użytkownicy są uwierzytelniani i autoryzowani zgodnie z zasadami i rolami ustalonymi przez organizację. IAM.cloud to rozszerzenie infrastruktury klienta o kompleksowe funkcje IAM. Rozwiązanie działa w oparciu o sprawdzone i ustandaryzowane technologie (konteneryzacja z Kubernetes), a wszystkie operacje są bezpieczne. Dane klientów są odseparowane (każdy klient otrzymuje własną dedykowaną instancję), zastosowano również oddzielne mechanizmy uwierzytelniania i szyfrowania instancji klienta za pomocą technologii Azure (AES256). Dane klientów są zapisywane i przechowywane zgodnie z obowiązującymi lokalnie przepisami i regulacjami.

Proces zarządzania tożsamościami w organizacji jest coraz bardziej złożony. Przenoszenie przez firmy tradycyjnej infrastruktury IT do chmury wiąże się ze zwiększeniem potrzeb w zakresie zapewnienia bezpiecznego i elastycznego zarządzania tożsamością i dostępem. Ponadto rosnąca fala cyberzagrożeń, gdzie tożsamość staje się celem cyberprzestępców, sprawia, że IAM ma obecnie krytyczne znaczenie dla bezpieczeństwa cybernetycznego. IAM.cloud wyróżnia nowoczesne i kompleksowe podejście do IAM. Rozwiązanie automatyzuje i ułatwia zarządzanie tożsamością i dostępem, zwiększa poziom bezpieczeństwa cybernetycznego organizacji i daje wymierne korzyści finansowe. IAM.cloud dostarcza kompleksowy zestaw narzędzi, które w oparciu o najlepsze praktyki pozwalają na bezpieczne zarządzanie kontami i dostępem w każdej organizacji.

 


IPG Group jest od ponad 20 lat pionierem i ekspertem w dziedzinie Identity and Governance Management. Znane firmy ze wszystkich branż w Szwajcarii, Niemczech i Austrii – a także organizacje administracji publicznej – polegają na usługach i wiedzy IPG w zakresie kompleksowej ochrony danych użytkowników i praw dostępu. IPG jest partnerem największych producentów oprogramowania. W 2020 roku firma wygenerowała sprzedaż na poziomie 21 mln euro i od 2001 r. zrealizowała z sukcesem ponad 1000 projektów. Firma zatrudnia obecnie 130 osób. Od początku 2021 r. IPG Group jest częścią Grupy TIMETOACT.

Więcej informacji: www.ipg-group.com