2020-07-30

Firma Secret Double Octopus, dostawca rozwiązań do uwierzytelniania bezhasłowego, została wyróżniona w najnowszym raporcie Gartnera “Market Guide for User Authentication”[1] dotyczącym uwierzytelniania użytkowników.

W najnowszym raporcie analitycy Gartnera przedstawili wyniki badań i analiz rynku, trendów branżowych i potrzeb organizacji w obszarze rozwiązań uwierzytelniających. Oceniono również dostawców i ich ofertę produktową. Firma Secret Double Octopus jest pionierem technologii uwierzytelniania bezhasłowego. W raporcie Gartnera już po raz trzeci została wyróżniona jako jeden z reprezentatywnych dostawców rozwiązań w kategorii uwierzytelniania użytkowników.

Pomimo swoich wad hasła są nadal szeroko stosowane. Łatwe do odgadnięcia i ponownie użyte stare hasła są podatne na szeroki zakres ataków i same w sobie nie zapewniają odpowiedniego zabezpieczenia wrażliwych systemów i poufnych informacji. Chociaż eliminacja haseł była od dawna celem w obszarze bezpieczeństwa, to do tej pory nie następował znaczący przełom w tym kierunku. Zdaniem Gartnera to się zmieniło i wykorzystanie technologii uwierzytelniania bezhasłowego przez organizacje jest coraz większe, a trend wzrostowy na pewno utrzyma się w najbliższych latach. Według prognoz Gartnera 60% dużych i globalnych przedsiębiorstw oraz 90% średniej wielkości wdroży do 2022 r. metody bezhasłowe w ponad 50% przypadków użycia (obecnie jest to 5%).[2]

Ostatnie kilka miesięcy przyniosło bezprecedensową zmianę potrzeb w zakresie zdalnego dostępu. Wśród organizacji wzrosło zapotrzebowanie na metodę uwierzytelniania, która zastąpiłaby hasła nie dające już odpowiedniej ochrony. Jedną z najnowocześniejszych technologii uwierzytelniania oferuje firma Secret Double Octopus wyróżniona przez Gartnera.  Rozwiązanie Octopus Authenticator z certyfikacją FIDO2 wprowadza silne zabezpieczenia we wszystkich możliwych przypadkach logowania. Integruje się z innymi rozwiązaniami do zarządzania tożsamością i dostępem, co oznacza, że organizacje nie muszą rezygnować z rozwiązań IAM, z których już korzystają. Ponadto zastosowana technologia Passwordless Enterprise zapewnia każdej organizacjom i z dowolnie rozbudowaną infrastrukturą dostęp bez konieczności podawania hasła we wszystkich systemach biznesowych i aplikacjach, zarówno lokalnie, jak i w chmurze, online i offline.

Rozwiązania Secret Double Octopus są obecnie najlepszymi w swojej klasie rozwiązaniami dla przedsiębiorstw, które rewolucjonizują sposób, w jaki zespoły IT zarządzają uwierzytelnianiem użytkowników. Wpływają na zmniejszenie ryzyka naruszeń bezpieczeństwa (np. odporność na wycieki haseł i ochrona przed większością technik stosowanych przez cyberprzestępców), poprawiają komfort użytkownika oraz redukują koszty i uwalniają zespoły IT od kłopotliwego zadania związanego z obsługą haseł w organizacji (helpdesk, zarządzanie hasłami itp.).


[1] Gartner, „Market Guide for User Authentication”, Ant Allan, Tricia Phillips, Kaoru Yano, David Mahdi, 26.06.2020.

[2] https://www.gartner.com/smarterwithgartner/embrace-a-passwordless-approach-to-improve-security/