Współczesne środowiska IT są coraz bardziej skomplikowane i trudne w zarządzaniu, przez co stają się podatne na nowe zagrożenia i awarie. Atak hakerów, złośliwe oprogramowanie, kradzież danych czy niespodziewana awaria mogą przynieść organizacji duże straty finansowe, wpłynąć na utratę jej reputacji czy klientów. Dlatego skuteczne zabezpieczenie środowiska IT jest jednym z największych wyzwań dla firm na całym świecie. Efektywne zarządzanie dostępem oraz zapewnienie bezpieczeństwa IT wymaga wykorzystania nowoczesnych metod i narzędzi, które pozwalają na wykrycie potencjalnych zagrożeń, błędów konfiguracji oraz naruszeń polityki bezpieczeństwa. Bez odpowiednich rozwiązań organizacje narażają się na kradzież danych, zakłócenie funkcjonowania działalności biznesowej, straty finansowe i utratę reputacji. Tylko działając proaktywnie i stosując odpowiednie rozwiązania informatyczne można w pełni zabezpieczyć infrastrukturę przedsiębiorstwa przed zagrożeniami.


 

IAM.cloud to oparte na chmurze innowacyjne rozwiązanie, które automatyzuje i ułatwia zarządzanie wszystkimi istotnymi procesami IAM w organizacji. Rozwiązanie działa w chmurze Microsoft Azure, łącząc wszystkie najlepsze cechy IDaaS oraz elastyczność rozwiązań on-prem. W oparciu o najlepsze praktyki IAM.cloud zapewnia pełną kontrolę i zarządzanie procesami IAM w organizacji: zarządzanie cyklem życia tożsamości i kont użytkowników, uprawnieniami, dostępem do danych i aplikacji.

IAM.cloud wyróżnia innowacyjne podejście do IAM – organizacja po wdrożeniu otrzymuje rozwiązanie już ze wstępnie skonfigurowanymi wszystkimi standardowymi funkcjami i procesami (polityki compliance, governance, standardowe konektory np. AD, Exchange, LDAP, SAP).

 


 

 

 

 

 

 

Oparta na SaaS platforma BAS, która pozwala organizacjom na dokładną ocenę ich gotowości do ochrony przed zewnętrznymi atakami. W praktyce rozwiązanie to umożliwia symulację zaawansowanego zagrożenia (Advanced Persistent Threat – APT) za pomocą szerokiego zakresu wektorów ataku, które kompleksowo ćwiczą obronę tej organizacji.

 


 

 

  • CybeReady – Platforma do podnoszenia świadomości zagrożeń cyberbezpieczeństwa

Platforma CybeReady to system do zautomatyzowanego szkolenia pracowników w zakresie phishingu i budowania kultury bezpieczeństwa organizacji.

Składa się z trzech funkcjonalnych modułów:

Blast – moduł do przeprowadzania kampanii phishingowych. Dostarcza gotowe szablony dostosowane do specyfiki danej firmy, a także zgodnie z jej identyfikacją wizualną. Personalizacja treści w oparciu o lokalizację sprawia, że pracownicy otrzymują treści szkoleniowe w swoim języku. Treść i poziom trudności symulacji phishingu dostosowany jest do potrzeb danej grupy szkoleniowej.

CAB – moduł do działań edukacyjnych i podnoszących świadomość pracowników w zakresie zagrożeń cyberbezpieczeństwa. To interaktywny biuletyn poświęcony bezpieczeństwu, który łączy przekaz techniczny zrozumiały dla każdego, z krótkim quizem, co pomaga zintensyfikować szkolenie. Treści szkoleniowe są dostarczane automatycznie do skrzynki odbiorczej pracowników, odciążając zespół IT. Wskaźniki KPI pokazują zaangażowanie pracowników i ich postępy w nauce.

AuditReady – moduł pozwalający na tworzenie szczegółowych analiz dotyczących kampanii  na potrzeby audytu oraz zapewnienia zgodności z regulacjami i przepisami (compliance). Moduł śledzi ich realizację oraz generuje raporty i prezentacje dotyczące wyników w wybranym języku za pomocą jednego kliknięcia.

Ulotka CybeReady


 

 

Samodzielna stacja bezpieczeństwa eliminująca zagrożenia z nośników przenośnych, takich jak pendrive czy CD/DVD. Gate Scanner Kiosk oczyszcza pliki i usuwa szkodliwe oprogramowanie malware. Pomaga organizacjom zabezpieczyć ich infrastrukturę poprzez skanowanie, wykrywanie i usuwanie złośliwego oprogramowania na przenośnych nośnikach danych przynoszonych przez pracowników, kontrahentów czy vendorów.

 

Gate Scanner Engine API to elastyczna platforma, która zapewnia ochronę organizacji przed złośliwym oprogramowaniem z aplikacji firm trzecich. Zapobiega zaawansowanym, złośliwym atakom, w tym APT i ransomware, zachowując pełną użyteczność, widoczność i funkcjonalność aplikacji. Umożliwia administratorom IT, niezależnym dostawcom oprogramowania lub usług bezpieczeństwa IT bezproblemową integrację technologii CDR Sasa Software z aplikacjami innych producentów. Silniki skanujące mogą znajdować się on premise, w środowisku wirtualnym oraz w prywatnej lub publicznej chmurze. Gate Scanner Engine API integruje się bezproblemowo z innymi rozwiązaniami Gate Scanner.

 

Gate Scanner Secure Browsing zapewnia bezpieczeństwo podczas korzystania z przeglądarki internetowej i pobierania plików. Daje doskonałą ochronę izolując użytkownika od potencjalnych cyberzagrożeń. Skanuje pobrane pliki, a następnie udostępnia je z bezpiecznej platformy przeglądania do punktu końcowego użytkownika lub do innego wcześniej zdefiniowanego miejsca docelowego w organizacji. Rozwiązanie wykorzystuje sprawdzone technologie Gate Scanner w celu maksymalizacji bezpieczeństwa i wydajności organizacji.

 

Gate Scanner Injector to produkt do jednokierunkowego przesyłania danych. Urządzenie eliminuje zagrożenia pochodzące z aplikacji firm trzecich. Jest odpowiedni do przesyłania zatwierdzonych danych ze zwykłej sieci do zabezpieczonej. Zestaw zawiera: skrzynki Tx i Rx, oprogramowanie nadajnika i odbiornika.

 

Ulotka_GateScanner_CDR


 

  • Octopus Authenticator – Platforma bezpiecznego uwierzytelniania bez konieczności ręcznego wprowadzania haseł

Octopus Authenticator jest pierwszą nowoczesną i kompleksową platformą zastępowania haseł innymi metodami autentykacji. Stosowana metoda uwierzytelnienia wykorzystuje tryb ‘push’, wielopoziomowe mechanizmy zabezpieczeń oraz algorytmy sklasyfikowane przez teorię informatyki jako niemożliwe do złamania. W celu wyeliminowania wszystkich słabych punktów bezpieczeństwa w trakcie uwierzytelniania stosowana jest technologa poufnego udostępniania (tzw. Secret Sharing). Octopus Authenticator uniemożliwia cyberprzestępcom przejęcie tożsamości nawet w przypadku kradzieży klucza, podsłuchu czy innych ataków MITM. Wprowadzenie zaawansowanego systemu autentykacji nie wpływa na komfort pracy użytkowników, zapewniając jednocześnie najwyższe standardy bezpieczeństwa.

White_paper_Secret_Double_Octopus1

White_paper_Secret_Double_Octopus2


 

  • Yubico – Klucze sprzętowe 

Yubikey to sprzętowy klucz 2FA. Zabezpiecza logowanie do wielu programów, witryn i usług, np.: Twitter, Facebook, Google, Instagram, GitHub, Docker, Dropbox, KeePass, usługi kont Microsoft, Okta, Reddit, Salesforce i wiele innych. Pełną listę integracji można sprawdzić na stronie: https://www.yubico.com/pl/works-with-yubikey/catalog/

Klucze Yubikey są wygodnym rozwiązaniem podnoszącym bezpieczeństwo autentykacji użytkowników. Oprócz hasła lub PINu (pierwszy składnik logowania), użytkownik musi mieć przy sobie fizyczny, sprzętowy klucz (drugi składnik logowania). Jest to doskonałe zabezpieczenie przed np. phishingiem, czyli przechwyceniem loginu i hasła przez osoby trzecie. Nawet jeśli potencjalny włamywacz przechwyci login, hasło i np. kod SMS, nadal nie zaloguje się bez sprzętowego klucza.

 


 

 

powrót do początku strony