Przenoszenie tradycyjnej infrastruktury IT do chmury wiąże się ze zwiększeniem potrzeb organizacji w zakresie zapewnienia bezpiecznego i elastycznego zarządzania tożsamością i dostępem. Najlepszym rozwiązaniem jest przeniesienie również wszystkich istotnych procesów IAM w organizacji oraz zarządzania nimi do chmury. Oparte na chmurze nowoczesne rozwiązania IAM łączą najlepsze cechy IDaaS oraz elastyczność rozwiązań on-prem. W oparciu o najlepsze praktyki zapewniają pełną kontrolę i zarządzanie procesami IAM w organizacji: zarządzanie cyklem życia tożsamości i kont użytkowników, uprawnieniami, dostępem do danych i aplikacji. Są bezpieczniejsze i tańsze od licencjonowanego tradycyjnie oprogramowania, a przy tym nie wymagają posiadania dedykowanych zasobów, infrastruktury IT ani zatrudniania dodatkowych pracowników.

 

 

IAM.cloud to oparte na chmurze innowacyjne rozwiązanie, które automatyzuje i ułatwia zarządzanie wszystkimi istotnymi procesami IAM w organizacji. Rozwiązanie działa w chmurze Microsoft Azure, łącząc wszystkie najlepsze cechy IDaaS oraz elastyczność rozwiązań on-prem. W oparciu o najlepsze praktyki IAM.cloud zapewnia pełną kontrolę i zarządzanie procesami IAM w organizacji: zarządzanie cyklem życia tożsamości i kont użytkowników, uprawnieniami, dostępem do danych i aplikacji.

IAM.cloud wyróżnia innowacyjne podejście do IAM – organizacja po wdrożeniu otrzymuje rozwiązanie już ze wstępnie skonfigurowanymi wszystkimi standardowymi funkcjami i procesami (polityki compliance, governance, standardowe konektory np. AD, Exchange, LDAP, SAP).