2015-04-15

Dell Software i rozwiązanie Dell One Identity Manager zostały wyróżnione w raporcie „Leadership Compass for Access Governance”[1], opracowanym przez firmę analityczną KuppingerCole.

Raport „Leadership Compass for Access Governance” to analiza rynku Acces Governance w 2014 r. oraz ocena największych i najbardziej innowacyjnych dostawców rozwiązań do zarządzania tożsamością i dostępem (IAM), a także oferowanych przez nich produktów.

Access Governance to podejście do zarządzania tożsamością, które koncentruje się nie tylko na zapewnieniu bezpieczeństwa, ale uwzględnia też zmieniające się wymagania biznesowe, techniczne, prawne i regulacyjne. Według analityków KuppingerCole rynek produktów Acces Governance pozostaje od kilku lat jednym z najszybciej rosnących sektorów zarządzania tożsamością i dostępem. W ocenach analityków KuppingerCole, Dell Software jest jednym z najważniejszych liderów całego rynku Access Governance. Firmę wyróżniono również pod względem kompleksowości oferty produktowej oraz innowacyjności.

Wysokie oceny otrzymało rozwiązanie Dell One Identity Manager, które wyróżniono za dużą funkcjonalność, bezpieczeństwo, możliwości integracji oraz prosty w obsłudze interfejs użytkownika. Według raportu KuppingerCole to obecnie jeden z najbardziej interesujących produktów na rynku rozwiązań IAM/IAG.

Rozwiązanie Dell One Identity Manager oprócz funkcji kontroli dostępu i automatyzacji zarządzania tożsamością użytkowników, charakteryzuje się możliwością integracji z innymi produktami IAM np. Dell Privileged Password Manager. Pozwala to zwiększyć funkcjonalność narzędzia np. o provisioning i zarządzanie uprzywilejowanym dostępem.

Dell One Identity Manager jest jednym z podstawowych narzędzi pakietu rozwiązań Dell Software do kompleksowego zarządzania tożsamością i dostępem – One Identity Solutions. Narzędzia te automatyzują zarządzanie dostępem, usprawniają administrowanie użytkownikami oraz umożliwiają bezpieczne zarządzanie rolami, hasłami i uprzywilejowanymi kontami.

 


 

 

KuppingerCole – firma analityczna, która od 2004 r. opracowuje szczegółowe analizy rynku i produktów związanych z systemami do zarządzania tożsamością i dostępem oraz raporty prezentujące obecny stan rozwoju technologii wykorzystywanych w obszarze bezpieczeństwa informacyjnego.

 

[1] KuppingerCole Leadership Compass – Access Governance, Report No.: 70948, M. Kuppinger, 10.2014