2014-03-15

Jesteśmy dostawcą rozwiązań teleinformatycznych, integrującym kompleksowe systemy w obszarach zarządzania operacjami i rozwoju IT oraz cyberbezpieczeństwa, współpracującym bezpośrednio z producentami innowacyjnych rozwiązań. Naszym celem jest dostarczanie rozwiązań informatycznych, które pomagają rozwiązywać problemy współczesnych organizacji, tak aby mogły odnaleźć się w cyfrowej rzeczywistości. Kompetencje w zakresie usług profesjonalnych naszej firmy są wykorzystywane zarówno przez klientów w Polsce jak i za granicą. Zaufało nam już ponad tysiąc firm reprezentujących wszystkie sektory gospodarki, takie jak finansowy, telekomunikacyjny, energetyczny, przemysłowy, a także instytucje rządowe i edukacyjne.

Na polskim rynku oprogramowania jesteśmy obecni od 2004 r. (dawniej jako Quest-Dystrybucja Sp. z o.o.), rozpoczynając działalność jako wyłączny przedstawiciel i dystrybutor narzędzi firmy Quest Software. W wyniku nawiązania współpracy z nowymi innowacyjnymi, dynamicznymi partnerami i dostawcami, portfolio oferowanych przez nas produktów stale ulega ewolucyjnej zmianie. Aktualnie jesteśmy przedstawicielem wiodących na rynku producentów oprogramowania: IDERA, Semperis, Micro Focus, IPG Group, CybeReady, Cymulate, Sasa Software, Broadcom, Secret Double Octopus, Yubico, ApiOmat/Easy Software, InfoBay, oraz dostawcą usług do produktów Quest Software/One Identity. W szerokiej ofercie produktowej znajdują się rozwiązania upraszczające zarządzanie bazami danych i infrastrukturą Microsoft, optymalizujące i poprawiające efektywność środowisk hybrydowych, poprawiające poziom cyberbezpieczeństwa i bezpieczeństwa dostępu do informacji oraz automatyzujące procesy biznesowe.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oferujemy pełne wsparcie w najważniejszych obszarach technicznych i biznesowych. Pomagamy klientom w przekształcaniu i prowadzeniu działalności oraz w realizacji ich celów przy wykorzystaniu funkcjonalności oferowanego przez nas oprogramowania i usług. Nasze Centrum Kompetencyjne, zatrudniające certyfikowanych i doświadczonych specjalistów, zapewnia profesjonalną obsługę, wdrożenia i utrzymanie rozwiązań, wykorzystywanych przez klientów.

Oferta QDP jest stale poszerzana o innowacyjne rozwiązania informatyczne, które znajdują uznanie użytkowników oraz ekspertów branży IT, zdobywając nagrody w raportach i konkursach. QDP zajęła 1 miejsce w konkursie „Best in Cloud 2022” w kategorii „Najlepszy start-up technologii cloud” za oferowane rozwiązania firm CybeReady oraz Cymulate. Nasza firma była wielokrotnie nagradzana w prestiżowych rankingach, m.in. otrzymaliśmy tytuł „Gazela Biznesu” dla najbardziej dynamicznie rozwijających się małych i średnich firm w Polsce oraz wyróżnienie w rankingu „Diamenty Forbes’a”​. Prowadzimy działania związane z bezpieczeństwem i standardami IT organizacji, m.in. od wielu lat jesteśmy aktywnym członkiem Forum Technologii Bankowych.