2014-10-24

Firma Dell Software została sklasyfikowana przez Gartnera w Kwadrancie Liderów rynku zintegrowanych platform bezpieczeństwa sieciowego UTM (ang. Unified Threat Management). W 2013 r. Gartner odnotował rosnącą popularność rozwiązań UTM oraz wzrost wartości rynku UTM (1,54 mld USD) o 14,1% w stosunku do roku poprzedniego.

 

Rozwiązania UTM integrują w jednym urządzeniu wszystkie elementy niezbędne do kompletnego zabezpieczenia sieci lokalnej. Zawierają m.in. firewall, system wykrywania i blokowania włamań IPS, system antywirusowy i antyspamowy oraz kontrolę treści webowych. Zapewniają firmom wielowarstwową i kompleksową ochronę przed zagrożeniami, takimi jak wirusy, ataki sieciowe czy złośliwe oprogramowanie. Produkty UTM są przeznaczone głównie dla firm z sektora MŚP, które często są bardziej narażone na cyberataki od dużych przedsiębiorstw, m.in. z powodu braków odpowiednich zasobów.

W opracowanym przez firmę Gartner raporcie „Magic Quadrant for Unified Threat Management”[1]analitycy ocenili i sklasyfikowali największych dostawców urządzeń UTM.

Firma Dell Software i rozwiązania z serii Dell SonicWALL zostały umieszczone w Kwadrancie Liderów – firm o najsilniejszej pozycji na rynku UTM. Według Gartnera, oferowane przez Liderów produkty najlepiej spełniają wymagania małych i średnich przedsiębiorstw: oferują dużą funkcjonalność w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa i wydajność, umożliwiają niedrogie i proste wdrożenie oraz są intuicyjne w obsłudze.

Oferta Dell Software obejmuje dwie serie produktów spełniających wszystkie potrzeby firm z sektora MŚP w zakresie bezpieczeństwa sieciowego: Dell SonicWALL TZ dla najmniejszych firm oraz Dell SonicWALL NSA (Network Security Appliance) dla małych i średnich organizacji.

Produkty z serii Dell SonicWALL TZ łączą funkcje zapobiegania włamaniom, bramy antywirusowe, rozwiązania zabezpieczające przed oprogramowaniem szpiegującym, funkcje filtrowania treści i usługi ochrony przed spamem. Blokują niechciany ruch, jednocześnie zapewniając, że odpowiednia szerokość pasma jest dostępna dla najważniejszych aplikacji biznesowych. Urządzenia te zapewniają najbezpieczniejszą obsługę platform mobilnych – to jedyne dostępne zapory UTM, które oferują natywnego klienta dostępu zdalnego VPN w systemach Apple iOS, Google Android, Windows, Mac OS i Linux. Dodatkowo rozwiązania Dell SonicWALL TZ umożliwiają pełne skanowanie złośliwego oprogramowania w szyfrowanym ruchu SSL oraz kontrolę aplikacji w urządzeniach z systemem Android oraz iOS.

Urządzenie z serii Dell SonicWALL NSA są oparte na wydajnej, skalowalnej architekturze wielordzeniowej i zawierają opatentowany przez firmę Dell aparat jednoprzebiegowego zapobiegania zagrożeniom RFDPI (Reassembly-Free Deep Packet Inspection). Dzięki temu są w stanie wykryć i zablokować zagrożenia, zanim dostaną się do sieci oraz uniknąć spadku wydajności spowodowanego obsługą funkcji zabezpieczeń. Rozwiązania Dell SonicWALL NSA zapewniają bardzo niskie opóźnienia i należą do najlepszych produktów w swojej klasie pod względem liczby współbieżnych połączeń i liczby połączeń na sekundę. Dzięki połączeniu funkcji deszyfrowania i inspekcji transmisji SSL w locie, systemu zapobiegania włamaniom (IPS) oraz sieciowego systemu ochrony przed szkodliwym oprogramowaniem, który działa w chmurze – urządzenia te oferują zabezpieczenia nowej generacji (Next-Generation Firewall).

 

 

Raporty opracowywane przez Gartnera – wiodącą firmę badawczą i analityczną, określają pozycje producentów w poszczególnych segmentach rynku w oparciu o kompletność ich wizji przedsiębiorstwa oraz zdolność do jej realizacji. Wyniki są przedstawiane w formie raportu „Magic Quadrant” (Magiczny Kwadrant), który obrazuje, w jakim stopniu firmy spełniają kryteria określone przez analityków Gartnera.

Magic Quadrant/Magiczny Kwadrant jest chroniony prawami autorskimi przez firmę Gartner i jest wykorzystywany za jej zgodą. Raport Magic Quadrant stanowi graficzne odzwierciedlenie sytuacji panującej w danym okresie na rynku określonych produktów i obrazuje, w jakim stopniu dostawcy tych rozwiązań spełniają kryteria zdefiniowane przez specjalistów firmy Gartner. Firma Gartner nie promuje dostawców, produktów ani usług wyszczególnionych w „magicznym kwadrancie” i nie doradza użytkownikom korzystania wyłącznie z oferty producentów z najwyższymi ocenami. Magic Quadrant jest wyłącznie narzędziem badawczym, a prezentowane w nim informacje nie są wytycznymi do działania. Firma Gartner nie udziela żadnych gwarancji, wyraźnych ani dorozumianych, dotyczących wyników tych badań, w tym gwarancji przydatności handlowej lub przydatności do określonego celu.

 

[1]Gartner Magic Quadrant for Unified Threat Management, Jeremy D’Hoinne, Adam Hils, Greg Young, 7.08.2014