2016-06-9

W raporcie[1] opublikowanym w maju br. przez firmę badawczą Forrester Research, analitycy ocenili dziewięciu największych dostawców rozwiązań do zarządzania tożsamością oraz ich produkty. Najwyższe oceny w pięciu kategoriach (Administracja; Rozwój, sprzedaż i wsparcie techniczne; Globalna obecność; Ekosystem partnerski; Warunki cenowe i elastyczność) otrzymała firma Dell Software, która została sklasyfikowana jako lider rynku rozwiązań do zarządzania tożsamością i dostępem (IAM)

Zdaniem ekspertów Forrester Research, rynek rozwiązań do zarządzania tożsamością i dostępem cały czas rośnie. Organizacje odchodzą od niedokładnych, wykonywanych ręcznie i nieefektywnych procesów zarządzania tożsamością, wykorzystując coraz częściej nowoczesne narzędzia IAM. Takie rozwiązania wpływają na zwiększenie bezpieczeństwa, pozwalają ograniczyć ryzyko związane z zarządzaniem tożsamością oraz usprawnić efektywność operacyjną.

W raporcie Forrester Wave wyróżniono i wysoko oceniono Dell One Identity Manager.

Rozwiązanie to całkowicie automatyzuje i usprawnia zarządzanie tożsamością i uprawnieniami, zapewniając bezpieczeństwo organizacji przy jednoczesnym spełnieniu wymogów zgodności z obowiązującymi przepisami i regulacjami. Pozwala w pełni kontrolować konta użytkowników, uprawnienia, dostęp do danych i aplikacji, a także konta uprzywilejowane. Dell One Identity Manager minimalizuje ryzyko związane z zarządzaniem tożsamością dzięki przeniesieniu wszystkich zadań związanych z zarządzaniem tożsamością i dostępem z działów IT do biznesowych. Narzędzie łatwo integruje się z innymi narzędziami do zarządzania tożsamością i dostępem, pozwalając stworzyć jedną, spójną i bezpieczną platformę IAM ściśle dostosowaną do potrzeb biznesowych organizacji.

Dell One Identity Manager oferuje prosty w obsłudze interfejs użytkownika oparty o przeglądarkę internetową do administrowania wszystkimi funkcjami rozwiązania. Eksperci Forrester Research stwierdzili, że portal administracyjny tego narzędzia jest „intuicyjny i mniej skomplikowany w porównaniu do innych rozwiązań ocenianych w raporcie Forrester Wave”. Dodatkowo w raporcie wyróżniono prostą instalację rozwiązania oraz wysoki poziom wsparcia technicznego, jakie zapewnia Dell Software i jej partnerzy – Partnerem Wsparcia Technicznego w Polsce jest firma Quest Dystrybucja.

 

[1] The Forrester Wave: Identity Management And Governance, Q2 2016 – May 2016