2013-03-5

Firma Quest Dystrybucja, przedstawiciel Quest Software (obecnie część Dell Software Group) w Polsce, została wyróżniona w rankingu Diamenty Forbesa 2013, obejmującym polskie przedsiębiorstwa, które najszybciej zwiększają swoją wartość.

W rankingach Diamenty Forbesa, opracowywanych przez miesięcznik „Forbes” we współpracy z wywiadownią gospodarczą Dun & Bradstreet Polska, brana jest pod uwagę wartość przedsiębiorstw na przestrzeni ostatnich trzech lat działalności (w rankingu Diamenty Forbesa 2013 uwzględniono lata 2009-2011). Wartość firm obliczana jest na podstawie danych otrzymanych m.in. z raportów złożonych do KRS, według tak zwanej metody szwajcarskiej, obejmującej zarówno wartość majątku firmy, jak i jej wyniki finansowe. Dzięki zastosowaniu tej metodologii ranking cieszy się opinią jednego z najbardziej rzetelnych i wiarygodnych na rynku.

W tegorocznym rankingu zostało uwzględnionych 1931 przedsiębiorstw spełniających kryteria Forbesa. Firma Quest Dystrybucja otrzymała wyróżnienie w kategorii firm o poziomie przychodów 5-50 mln zł w województwie dolnośląskim.

Diamenty Forbes 2013

Od 2004 r. Quest Dystrybucja Sp. z o.o. jest przedstawicielem i dystrybutorem produktów Quest Software – lidera na światowym rynku usług i oprogramowania do zarządzania wydajnością aplikacji, bazami danych, infrastrukturą IT oraz środowiskiem wirtualnym. Od października 2012 r. Quest Software jest spółką zależną od Dell Inc.
Z oprogramowania Quest Software korzysta ponad 100 000 przedsiębiorstw i instytucji na całym świecie, w tym 87% firm z listy Fortune 500. W Polsce klientami Quest Dystrybucja są firmy działające w znaczących sektorach gospodarki, instytucje rządowe, banki, firmy telekomunikacyjne i operatorzy telefonii komórkowej, firmy ubezpieczeniowe oraz produkcyjne.