2017-06-14

Dnia 7 czerwca br. w Warszawie odbyła się kolejna edycja konferencji Quest Day pod hasłem „4 krótkie lekcje z bezpieczeństwa IT”. Spotkanie  zorganizowała firma Quest Dystrybucja Sp. z o.o. – Dystrybutor oraz Partner Wsparcia Technicznego firmy Quest w Polsce. Partnerami wydarzenia były firmy One Identity i Quest.


Quest Day to doroczne spotkanie partnerów i klientów Quest Dystrybucja oraz osób zainteresowanych najnowszymi rozwiązaniami Quest. Wydarzenie to od ponad 10 lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dyrektorów i osób zarządzających IT w dużych polskich firmach i instytucjach. W tegorocznej konferencji uczestniczyło ponad 80 przedstawicieli firm z sektora przemysłowego, finansowego, IT i telekomunikacji, a także instytucji rządowych.

Pierwsza część Quest Day 2017, przeznaczona dla firm partnerskich Quest Dystrybucja Sp. z o.o., dotyczyła strategii i programu współpracy w kanale resellerskim. Zaprezentowane zostały nowości oraz korzyści wynikające ze współpracy z Quest Dystrybucja.
Następna część konferencji została podzielona na 4 „lekcje” tematyczne, które dotyczyły tematyki bezpieczeństwa IT oraz najnowszych rozwiązań informatycznych Quest. Prezentacje prowadzili eksperci Quest Dystrybucja oraz goście specjalni z One Identity oraz stowarzyszenia ISSA Polska (Międzynarodowe Stowarzyszenie do spraw Bezpieczeństwa Systemów Informacyjnych), którego członkiem wspierającym jest Quest Dystrybucja Sp. z o.o. Prelegenci zaprezentowali najnowsze rozwiązania Quest i możliwości ich zastosowania w różnych obszarach IT, takich jak Data Governance, Zarządzanie Tożsamością i Dostępem czy ochrona procesów, zasobów oraz danych o znaczeniu krytycznym (zgodnie z RODO). Przedstawiono również efektywne sposoby sprawnego wykrywania incydentów bezpieczeństwa oraz budowy automatycznych systemów zabezpieczających środowisko AD i pocztę elektroniczną.

Konferencja Quest Day 2017 pozwoliła uczestnikom poznać portfolio nowych produktów Quest z zakresu bezpieczeństwa IT, spotkać się z doświadczonymi ekspertami IT i poszerzyć wiedzę na temat wykorzystania najnowszych technologii informatycznych.