2016-02-26

Również w tym roku firma Quest Dystrybucja będzie Partnerem Merytorycznym konferencji SEMAFOR, która odbędzie się 17 i 18 marca w Warszawie. To jedno z najważniejszych wydarzeń związanych z bezpieczeństwem informacji i audytem IT w Polsce. Organizatorami konferencji są stowarzyszenia ISSA Polska, ISACA Warsaw Chapter oraz magazyn Computerworld.

SEMAFOR – Forum Bezpieczeństwa i Audytu IT odbędzie się już po raz dziewiąty. W ostatniej edycji konferencji wzięło udział ponad 350 uczestników, 18 wystawców i 22 partnerów. Podczas Forum uczestnicy będą mogli poznać najnowsze trendy, innowacyjne technologie i rozwiązania z obszaru bezpieczeństwa informacji oraz audytu IT. Będzie to także znakomita okazja do zdobycia nowych umiejętności i wymiany doświadczeń oraz nawiązania kontaktów, jak również poznania najlepszych ekspertów bezpieczeństwa i audytu IT w Polsce.

SEMAFOR 2016 będzie odbywać się z uwzględnieniem trzech ścieżek tematycznych:

  • Audyt
  • Zarządzanie bezpieczeństwem informacji
  • Techniczne aspekty bezpieczeństwa informacji

Na konferencji firma Quest Dystrybucja zaprezentuje najnowsze produkty Dell Software przeznaczone do zarządzania bezpieczeństwem, kontroli i monitorowania środowiska IT oraz audytu. Ponadto będzie można poznać najciekawsze case study wdrożeń rozwiązań Dell Software w polskich firmach i instytucjach oraz porozmawiać z ekspertami zajmującymi się bezpieczeństwem IT. Wykład na temat „Data Access Governance – czy wszystko mamy pod kontrolą?” poprowadzi Mariusz Przybyła, Konsultant IdM w firmie Quest Dystrybucja Sp. z o.o. i lider zespołu zajmującego się projektowaniem i wdrażaniem systemów zarządzania kontami uprzywilejowanymi (PAM) oraz tożsamością i dostępem (IAM). Posiada on wieloletnie doświadczenie zdobywane poprzez pełnienie obowiązków architekta, analityka i osoby biorącej bezpośredni udział we wdrażaniu systemów zarządzania bezpieczeństwem dostępu do informacji czy infrastruktury klucza publicznego (PKI). W trakcie prezentacji omówione zostaną różne aspekty IT Governance oraz rozwiązania pozwalające na redukcję ryzyka związanego z nieuprawnionym dostępem do danych.

 

Firma Quest Dystrybucja, jako Partner Gold, weźmie również udział w konferencji POUG – Pint with Oracle User Group (Browar z Wyrocznią), która odbędzie się 18 marca br. w Krakowie. Będzie to już trzecie spotkanie entuzjastów technologii Oracle, mające na celu integrowanie społeczności użytkowników Oracle poprzez wymianę wiedzy i doświadczeń.

Seminaria z cyklu „Browar z Wyrocznią” to wykłady, warsztaty oraz dyskusje na tematy związane z wydajnością, bezpieczeństwem, dostępnością, uprawnieniami i innymi obszarami dotyczącymi baz danych Oracle. Spotkania odbywają się w nieformalnej atmosferze i z możliwością degustacji „złocistego trunku”.

W czasie konferencji wykład na temat „Replikacja danych w czasie rzeczywistym – czy to możliwe? Jak zbliżyć się do ideału wykorzystując oprogramowanie narzędziowe” poprowadzi Maciej Kawula – konsultant techniczny w Quest Dystrybucja Sp. z o.o. zajmujący się wdrażaniem, zarządzaniem, monitorowaniem i optymalizacją aplikacji bazodanowych. Posiada wieloletni staż trenerski oraz doświadczenie we wdrażaniu aplikacji bazodanowych oraz systemów klasy ERP, CRM, FK. Opowie on o wyzwaniach, jakie niesie ze sobą konieczność zapewnienia ciągłego dostępu użytkowników do systemów. Zwłaszcza jeżeli baza „spuchła”, migrujemy platformę sprzętową lub bazodanową, a do wykonania są raporty na bieżących danych, na dodatek pracujemy w środowisku wymagającym stałej dostępności baz danych. W trakcie prezentacji podpowie, jak „ugryźć” temat replikacji danych koniecznej w wielu projektach oraz przedstawi prosty sposób (wykorzystując oprogramowanie Shareplex firmy Dell Software) na realizację projektów replikacji baz danych bez przyprawiania administratorów o ból głowy…

 

Uwaga: dla wszystkich uczestników prezentacji Quest Dystrybucja Sp. z o.o. gwarantuje możliwość udziału w pierwszej kolejności w cyklu nieodpłatnych warsztatów poświęconych replikacji danych oraz wykorzystaniu oprogramowania Shareplex®. Szczegóły już wkrótce.

 


 

SEMAFOR – Forum Bezpieczeństwa i Audytu IT

  • 17-18 marca 2016 r.
  • Stadion PGE Narodowy w Warszawie, al. Księcia Józefa Poniatowskiego 1

Więcej informacji o konferencji SEMAFOR 2016: http://www.computerworld.pl/konferencja/semafor2016

 

POUG – Pint with Oracle User Group / Browar z Wyrocznią

  • 18 marca 2016 r.
  • Holiday Inn Kraków

Więcej informacji o seminarium POUG: http://www.meetup.com/Browar-z-Wyrocznia/events/227411254/