2019-05-20

Firma Quest Software udostępniła nowe rozwiązanie Foglight Container Management, które zapewnia w czasie rzeczywistym oraz w ujęciu historycznym analizę kontenerów i ich hostów w środowiskach fizycznych, wirtualnych i chmurowych.

Od dwóch lat obserwujemy znaczny wzrost zainteresowania rozwiązaniami kontenerowymi, które są coraz częściej wykorzystywane przez organizacje na całym świecie. Analitycy firmy 451 Research prognozują, że w bieżącym roku wartość rynku rozwiązań kontenerowych wyniesie ponad 2,1 mld USD, a już w 2022 r. przekroczy 4,3 mld dol.[1] W najbliższym czasie przewiduje się również zwiększenie liczby dostawców systemów kontenerowych.

Nowe rozwiązanie Foglight Container Management dostarcza pełny wgląd w środowisko kontenerów niezależnie od wykorzystywanych w organizacji technologii kontenerowych: Docker, Kubernetes lub innych. Rozwiązanie zapewnia zespołom IT wsparcie, umożliwiając szybkie identyfikowanie incydentów i proaktywnie zapobiegając wystąpieniu problemów. Narzędzie z jednej konsoli zapewnia dostęp do analizy kontenerów i pozwala zapewnić ich optymalną wydajność.

 

Najważniejsze funkcje Foglight Container Management:

  • Monitorowanie Kubernetes: rozwiązanie gromadzi dane dotyczące inwentaryzacji, infrastruktury, systemu operacyjnego, hosta, klastra, węzła, podów i orkiestracji za pomocą zdalnych interfejsów API. Zbiera również dane z chmury w modelu IaaS lub hiperwizorów w środowisku lokalnym.
  • Monitorowanie Docker Swarm: rozwiązanie zbiera dane ze wszystkich komponentów Dockera, klastrów, hostów i kontenerów, a także z pomocniczej infrastruktury fizycznej, wirtualnej lub chmurowej.
  • Mapowanie zależności: w połączeniu z narzędziem Foglight for Virtualization pozwala administratorom przechwytywać dokładne metryki wydajności zarówno dla maszyn wirtualnych, jak i kontenerów. Jeśli infrastruktura pomocnicza wpływa na wydajność kontenerów, administratorzy mogą szybko przejść do domeny, aby wyizolować problem.
  • Mapy cieplne (heat map) kontenerów: rozwiązanie zapewnia wgląd w czasie rzeczywistym (oraz w ujęciu historycznym) w dane dotyczące wykorzystania zasobów (kontenerów, klastrów i hostów) i ułatwia wykrycie źródła potencjalnych problemów.
  • Wykresy punktowe kontenerów: graficzna prezentacja hostów Dockera, klastrów i kontenerów w formie wielowymiarowych wykresów i w odniesieniu do zebranych metryk.

 

Efektywna kontrola i zarządzanie kontenerami za pomocą Foglight Container Management sprawiają, że użycie kontenerów do modernizacji wdrażania aplikacji staje się dużo łatwiejsze i szybsze. W oparciu o monitoring i analizy Foglight Container Management organizacje mogą teraz szybciej realizować zadania związane z wdrożeniem kontenerów, a także podejmować decyzje, które pozwolą zoptymalizować wykorzystanie zasobów oraz zaoszczędzą czas i wydatki.

 

[1] 451 Research, Market Monitor: Cloud Enabling Technologies – Application Containers, 11.2018.