2016-11-3

Fundusze inwestycyjne Francisco Partners oraz Elliott Management Corporation ogłosiły 1 listopada br. zakończenie procesu przejęcia Dell Software Group i utworzenie firmy Quest, jako nowej niezależnej spółki.

 

logo-quest 

W ramach nowej spółki Quest będą funkcjonować cztery oddzielnie zarządzane działy biznesowe, z których każdy będzie odpowiadał za sprzedaż i serwis jednej linii produktów:

– Identity and Security Management (Zarządzanie Tożsamością i Bezpieczeństwem)

– Information Management (Zarządzanie Informacją), w tym Performance Management & Advanced Analytics (Zarządzanie Wydajnością & Zaawansowana Analityka)

– Platform Management (Zarządzanie Platformami)

– Data Protection and Endpoint Management (Ochrona Danych i Zarządzanie Końcowymi Stanowiskami Pracy)

Stworzenie czterech działów produktowych pozwoli jeszcze lepiej i efektywniej zaspokoić potrzeby i oczekiwania organizacji. Prezesem i dyrektorem generalnym Quest został Jeff Hawn, który posiada ponad 15 letnie doświadczenie w zarządzaniu spółkami zajmującymi się oprogramowaniem, m.in. był prezesem i CEO w firmach Vertafore oraz Attachmate Group.

 

Stale zmieniające się wymagania bezpieczeństwa, rozwój nowych technologii IT, zarządzanie chmurą – to wszystko wpływa na większe potrzeby specjalistów IT i wymusza budowanie coraz bardziej niezawodnych, elastycznych i bezpiecznych infrastruktur IT w przedsiębiorstwach. Rozwiązania Quest pomagają zapewnić niezawodne i wydajne funkcjonowanie krytycznych obszarów IT, bezpieczeństwa i zarządzania chmurą, takich jak zarządzanie bazami danych, ochrony danych, zarządzanie systemami końcowymi, zarządzanie tożsamością i dostępem oraz zarządzanie platformami Microsoft.

 

Firma Quest Software powstała w 1987 r. i przez wiele lat była globalnym producentem i dostawcą rozwiązań informatycznych upraszczających zarządzanie systemami w środowiskach fizycznych, wirtualnych i cloud. W wyniku przejęcia w 2012 r. przez Dell, spółka przez cztery lata należała do Dell Software Group – jednostki Dell zajmującej się oprogramowaniem dla przedsiębiorstw. W związku z nabyciem firmy EMC, Dell zdecydował się sprzedać Dell Software Group funduszom inwestycyjnym: Francisco Partners oraz Elliott Management Corporation, które 1 listopada br. wznowiły działalność spółki pod nazwą Quest.

 

Quest to znana na całym świecie marka oprogramowania z niemal 30-letnią tradycją. Z jej produktów korzysta ponad 100 000 klientów na całym świecie. Nowy, „odświeżony” Quest skupi się na rozbudowie dotychczasowego portfolio rozwiązań informatycznych do zarządzania systemami IT, włączając coraz popularniejsze w erze cloud rozwiązania SaaS. Quest chce pozostać liderem na rynku oprogramowania do zarządzania systemami i bezpieczeństwem, kładąc jeszcze większy nacisk na innowacje, co potwierdza aktualne hasło firmy – „Join the Innovation”.

 

Quest będzie kontynuować dostarczanie wysokiej jakości produktów i usług oraz zapewni jak najlepsze wsparcie dla swoich klientów (zarówno dotychczasowych klientów Quest Software/Dell Software Group, jak i nowych). Obejmuje to także ścisłą współpracę z partnerami dystrybucyjnymi we wszystkich obszarach produktów. Przedstawicielem produktów Quest w Polsce pozostanie firma Quest Dystrybucja – aktualny dystrybutor oprogramowania Dell Software. Spółka działa na polskim rynku oprogramowania narzędziowego już ponad dwanaście lat, działalność rozpoczynała w 2004 r. jako wyłączny przedstawiciel i dystrybutor produktów firmy Quest Software.

 

„Powstanie nowej, niezależnej od Dell, firmy Quest to dla nas bardzo dobra wiadomość. Nowi właściciele deklarują dalsze inwestycje w rozwój firmy i produktów marki Quest. Dzięki temu będziemy mogli oferować naszym klientom jeszcze lepsze i bardziej innowacyjne rozwiązania informatyczne, które spełnią ich wszystkie potrzeby informatyczne i biznesowe. Oczywiście nadal będziemy zapewniać pełne wsparcie techniczne w zakresie posiadanych przez naszych klientów rozwiązań Quest Software/Dell Software.” – Paweł Żuchowski, wiceprezes Quest Dystrybucja Sp. z o.o.

 

Rozwiązania Quest/Dell Software od lat otrzymują najwyższe oceny w niezależnych recenzjach i testach produktów oraz w raportach firm analitycznych takich jak Gartner czy IDC. Aktualnie portfolio produktowe Quest obejmuje ponad 100 innowacyjnych, wiodących na rynku rozwiązań, w tym m.in.:

 

  • One Identity – to pakiet wielokrotnie nagradzanych, modułowych i zintegrowanych rozwiązań do zarządzania tożsamością i dostępem oraz uprzywilejowanymi użytkownikami.
  • Toad – wiodące na rynku rozwiązanie dla profesjonalistów baz danych; Spotlight – narzędzie do monitoringu, diagnostyki i optymalizacji SQL Server; SharePlex – rozwiązanie do replikacji i integracji danych w czasie zbliżonym do rzeczywistego.
  • Migration Manager, Recovery Manager for Active Directory, Change Auditor i wiele innych nagradzanych rozwiązań, które pomagają klientom w przeprowadzaniu migracji, zarządzaniu i zabezpieczeniu danych na różnych platformach Microsoft.
  • Foglight – rozwiązanie do monitorowania wydajności, które maksymalizuje wydajność i dostępność aplikacji i baza danych przy jednoczesnym uproszczeniu zarządzania.
  • KACE – urządzenie do zarządzania systemami na różnych platformach, które pozwala klientom na provisioning, zarządzanie, zabezpieczenie i obsługę wszystkich urządzeń podłączonych do sieci.
  • Rapid Recovery – narzędzie do ochrony systemów, aplikacji i danych w środowiskach fizycznych, wirtualnych i cloud.

 

Więcej informacji: www.quest.com