2018-05-15

Quest Software udostępnił w maju br. najnowszą, już 13 generację popularnego rozwiązania bazodanowego dla programistów i administratorów – Toad for Oracle. Najnowsza wersja charakteryzuje się szybszym i wydajniejszym działaniem, zmodernizowanym interfejsem, zwiększonymi możliwościami pracy zespołowej i funkcjami DevOps.

 

Toad to jedno z najpopularniejszych na rynku rozwiązań do optymalizacji i zarządzania bazą danych. Narzędzie pozwala przyspieszyć i uprościć tworzenie oraz rozwój aplikacji bazodanowych, a także automatyzuje i ułatwia wykonywanie codziennych czynności administracyjnych.

Zmiany wprowadzone w Toad for Oracle 13 wpływają na zwiększenie efektywności rozwiązania, tworzenie wysokiej jakości kodu, automatyzację zadań administracyjnych oraz poprawę współpracy zespołowej. Dostęp do wielu funkcji Toad’a stał się teraz jeszcze łatwiejszy również dzięki rozszerzonym możliwościom zdalnego dostępu i obsługi z dowolnego miejsca i urządzenia mobilnego. Część ulepszeń została wprowadzona w oparciu o uwagi samych użytkowników rozwiązania, które były zgłaszane na portalu użytkowników Toad’a – Toad World. Portal ten ma już ponad 675 tys. członków i oferuje dostęp do ogromnych zasobów wiedzy, narzędzi oraz najlepszych praktyk w zakresie wykorzystywania rozwiązania Toad.

 

Nowe i ulepszone funkcje Toad for Oracle 13:

  • Funkcja Dual Monitor Support – pozwala korzystać z Toad’a w trybie standardowego interfejsu MDI (Multiple Document Interface) lub SDI (Single Document Interface). Poprawia i ułatwia kontrolę procesów działających w tle, umożliwiając ich podgląd i przełączanie widoku między oknami. Pozwala na lepszą organizację pracy i realizację wielu zadań w tym samym czasie.
  • Zwiększona automatyzacja – dzięki większej automatyzacji oraz lepszemu wykorzystaniu pamięci, Toad działa teraz jeszcze wydajniej i szybciej. Wykonywanie codziennych, rutynowych działań administracyjnych może zostać całkowicie zautomatyzowane, a zarządzanie bazą danych być prostsze i szybsze.
  • Usprawnienie funkcjonalności – wiele funkcji dostępnych w Toad for Oracle zostało ulepszonych np. Compare Individual Objects, Compare Data, zapewniając bardziej intuicyjną obsługę i wydajniejsze działanie. Zwiększono również możliwości takich funkcji, jak Generate Schema Script, Generate Database Script czy Caompare Databases, które mogą teraz działać w tle umożliwiając użytkownikom realizację innych zadań w tym samym czasie. Dodano opcję możliwości szybkiego przeprowadzenia całkowicie zautomatyzowanej synchronizacji.
  • Wsparcie DevOps – Toad zapewnia wsparcie dla narzędzia Toad DevOps Toolkit, które usuwa wszystkie bariery związane z wdrażaniem zmian w bazie danych oraz aplikacjach w przepływach pracy DevOps. Umożliwia również zautomatyzowanie wielu krytycznych zadań w procesie rozwoju bazy danych.
  • Wsparcie pracy zespołowej – wprowadzono większe możliwości dostosowania Toad’a do pracy zespołowej w całym cyklu programowania, zapewniając łatwiejszy dostęp do funkcji, folderów, rozszerzeń oraz ustawień pracy zespołowej. Rozszerzono także możliwości współpracy w zespołach programistycznych m.in. w zakresie współdzielenia kodu, skryptów i standardów.

 

Toad for Oracle już od 20 lat jest standardem dla developerów i administratorów Oracle. Najnowsza wersja wyróżnia się dużą wydajnością, elastycznością i szybkością działania. Nowe i ulepszone funkcje pozwalają uprościć i zautomatyzować administrowanie i zarządzanie bazą danych oraz wpływają na ułatwienie programowania i współpracy zespołowej. Toad for Oracle 13 to szereg udogodnień, ulepszeń i funkcji, które pozwalają zarówno wykonywać codzienne zadania administracyjne, jak i realizować cały proces powstawania aplikacji (przez pisanie kodu, jego optymalizację i testowanie) za pomocą jednego tylko narzędzia.