2017-10-19

Firma Quest udostępniła nową platformę  Quest Data Protection Portal  przeznaczoną do monitorowania i zarządzania kopiami bezpieczeństwa oraz odzyskiwaniem danych. Oparty na chmurze portal przeznaczony jest dla dużych organizacji oraz dostawców usług zarządzanych (ang. Managed Service Providers, MSP). Intuicyjna i prosta w obsłudze konsola zapewnia podgląd wszystkich procesów związanych z backupem i recovery w środowisku IT. Dzięki portalowi administratorzy oraz dostawcy MSP mogą za pomocą jednej konsoli zarządzać kopiami zapasowymi i odzyskiwaniem danych w środowiskach IT wielu klientów.

 

Quest Data Protection Portal pozwala usprawnić i zautomatyzować zarządzanie procesami tworzenia kopii bezpieczeństwa, replikacji i odtwarzania danych. Portal został udostępniony jako rozszerzenie Rapid Recoveryrozwiązania Quest do ochrony systemów, aplikacji i danych w środowiskach fizycznych, wirtualnych i cloud. W przyszłości Quest planuje wprowadzenie możliwości integracji portalu również z innymi rozwiązaniami do ochrony danych.

 

Najważniejsze funkcje Quest Data Protection Portal:

  • Monitoring z dowolnej lokalizacji: platforma oparta na chmurze zapewnia możliwość monitorowania z dowolnego miejsca wszystkich serwerów Rapid Recovery Core za pośrednictwem dowolnego urządzenia przenośnego, laptopa lub komputera stacjonarnego.
  • Pokazywanie stanu aktywności: portal pozwala administratorom i dostawcom MSP na kontrolę stanu wszystkich kopii bezpieczeństwa, replikacji i serwerów zapasowych typu Virtual Standby.
  • Kontrola dostępu na poziomie grup i użytkowników: rozwiązanie zapewnia utrzymanie najwyższego poziomu bezpieczeństwa i kontrolę dostępu do krytycznych danych.
  • Alertowanie w czasie rzeczywistym: portal posiada funkcje powiadamiania w czasie rzeczywistym o wykryciu błędów związanych z kopiami bezpieczeństwa lub odzyskiwaniem danych, dodatkowo określając zalecane działania naprawcze.

 

Efektywne i bezpieczne zarządzanie ochroną danych jest dużym wyzwaniem dla przedsiębiorstw i dostawców MSP. Nowy Quest Data Protection Portal pozwala zautomatyzować i uprościć kontrolę procesów związanych z backupem i recovery, zapewniając przy tym ciągłość działania organizacji i bezpieczeństwo środowiska IT.