2018-11-23

Firma Quest Dystrybucja została Partnerem pierwszej edycji Open Banking Day. Konferencja poświęcona otwartej bankowości odbędzie się 29 listopada br. (czwartek) w Klubie Bankowca w Warszawie. Organizatorami wydarzenia są Związek Banków Polskich i Projekt PolishAPI.

 

 

Open Banking Day to organizowana po raz pierwszy konferencja poświęcona otwartej bankowości. Tematyka wydarzenia dostosowana została do potrzeb współczesnych banków i innych instytucji płatniczych, dla których będzie znakomitą okazją do poznania światowych trendów i nowoczesnych rozwiązań Open Banking. Specjalnymi gośćmi konferencji będą przedstawiciele PRETA / Open Banking Europe.

Podczas konferencji zostaną pokazane nowoczesne rozwiązania informatyczne przeznaczone dla sektora bankowego i finansowego w trzech obszarach: API Management, Cyberbezpieczeństwo i Technologie Regulacyjne (RegTech).

 

W kategorii API Management zaprezentowane będą produkty firmy ApiOmat, której przedstawicielem w Polsce jest Quest Dystrybucja Sp. z o.o. Prezentację poprowadzi Michael C. Reiserer, który przez wiele lat był doradcą i pracował z największymi innowacyjnymi firmami technologicznymi na całym świecie. Od 2014 r. związany jest z ApiOmat. W oparciu o rozwiązania tej firmy wspiera banki i firmy ubezpieczeniowe w procesie digitalizacji.

W prezentacji pt. „Beyond PSD2 – Deliver Innovation as an Open Bank” opowie o szansach i zagrożeniach związanych z Open Banking.

Klienci banków coraz częściej oczekują możliwości otwierania nowych rachunków, zarządzania kartami kredytowymi i omawiania szczegółów pożyczki w dowolnym miejscu i czasie oraz za pomocą urządzeń mobilnych. Dzięki dyrektywie PSD2 banki muszą ułatwić dostęp do rachunków i płatności swoich klientów stronom trzecim, a FinTech i usługi płatnicze pozwalają spełnić te wymagania klientów banków. Mimo że dla wielu banków jest to duże wyzwanie, ale otwiera ono ogromne możliwości tworzenia innowacyjnych usług, które zapewnią przewagę konkurencyjną i staną się nowymi źródłami przychodów.

Podczas Open Banking Day uczestnicy konferencji będą mieli też okazję poznania praktycznego zastosowania rozwiązań ApiOmat (nie tylko w otwartej bankowości), a także możliwość spotkań ze światowymi ekspertami IT i sektora bankowego.

 

Więcej informacji o Open Banking Day można znaleźć na stronie www:

https://polishapi.org/open-banking/

 

 

___________________

Open Banking Day

29 listopada br. (czwartek)

Klub Bankowca
ul. Smolna 6

00-375 Warszawa