2019-03-12

 Firma Quest została wyróżniona jako Reprezentatywny Dostawca (ang. Representative Vendor) w opublikowanym w lutym br. przewodniku rynkowym Gartnera Market Guide for Cloud Office Migration Tools[1]. Poddane ocenie narzędzia Quest, jako jedyne posiadają wszystkie z 40 cech i funkcjonalności określonych przez Gartnera, które powinny mieć narzędzia do migracji na platformy chmurowe.

 

 

W przewodniku rynkowym Gartnera Market Guide for Cloud Office Migration Tools poddano analizie ofertę produktową dostawców rozwiązań do migracji do biura w chmurze oraz przedstawiono zalecenia dotyczące oceny tych narzędzi. Według Gartnera migracja do biura w chmurze (ang. cloud office migration) to proces konsolidacji i przenoszenia zbioru obciążeń z systemów źródłowych na platformę biurową opartą na chmurze. Korzystanie z narzędzi do migracji do chmury staje się bardzo ważne, ponieważ organizacje w coraz większym stopniu przenoszą swoje zasoby i obciążenia do chmury. Gartner przewiduje również, że do 2021 roku ponad 70% użytkowników biznesowych będzie w znacznym stopniu korzystać z funkcji biura w chmurze.[2]

W publikacji Market Guide for Cloud Office Migration Tools firma Quest została wyróżniona jako jedyny dostawca oprogramowania, którego oferta produktowa spełnia wszystkie kryteria funkcjonalności określone przez Gartnera dla narzędzi do migracji. Produkty Quest eliminują złożoność związaną z zarządzaniem i zabezpieczaniem platform Microsoft w chmurze, w tym Office 365, Azure AD i Exchange Online. A rozwiązania takie, jak np. Migration Manager, On Demand Migration czy Migrator for Notes ułatwiają przeprowadzanie nawet najbardziej złożonych projektów migracyjnych w chmurze.

Quest od lat posiada pozycję lidera rynku rozwiązań do zarządzania środowiskami Microsoft – lokalnie, w chmurze oraz w środowiskach hybrydowych. Ubiegłoroczne przejęcie firmy Metalogix wzmocniło ofertę rozwiązań Quest, rozszerzając ich możliwości o obsługę SharePoint, SharePoint Online i OneDrive dla Firm. Quest jako jeden z wiodących niezależnych dostawców oprogramowania Microsoft (Microsoft ISV) posiada aktualnie najbardziej kompletny na rynku zestaw narzędzi informatycznych, które pomagają organizacjom w bezpiecznym i wydajnym zarządzaniu platformami Microsoft. Narzędzia te są wykorzystywane na całym świecie przez ponad 336 milionów użytkowników w środowiskach lokalnych, chmurowych i hybrydowych.

 

Raport Gartnera „Market Guide for Cloud Office Migration Tools” jest dostępny bezpłatnie na stronie: www.quest.com/Gartner2019

 


[1] Gartner, Market Guide for Cloud Office Migration Tools, Gavin Tay, Adam Preset, Joe Mariano, 28.02.2019.

[2] Gartner, Market Guide for Cloud Office Migration Tools, Gavin Tay, Adam Preset, Joe Mariano, 28.02.2019