2018-07-19

Firma Quest udostępniła Quest On Demand Migration – najnowsze rozwiązanie SaaS pozwalające na migrację do chmury Microsoft Office 365. Quest On Demand Migration zwiększa funkcjonalność platformy narzędziowej Quest On Demand hostowanej na Microsoft Azure i oferującej kompleksowe rozwiązania do backupu i recovery.

 

Firmy coraz częściej szukają rozwiązań do zarządzania i migracji dostarczanych w modelu SaaS, aby obsługiwać platformę chmurową Microsoft Office 365. Przeprowadzany ręcznie projekt migracji naraża organizację na zakłócenie działalności biznesowej i utratę danych oraz stanowi duże zagrożenie bezpieczeństwa. Platforma Quest On Demand i udostępnione na niej nowe rozwiązanie Quest On Demand Migration zapewnia prostą, bezpieczną i szybką migrację użytkowników między różnymi tenantami (tenant-to-tenant) Office 365 – kont, poczty e-mail i usługi OneDrive. Pozwala to organizacjom nie tylko obniżyć koszty projektu migracji, ale także umożliwia proste i bezpieczne przeniesienie zasobów Azure AD, Exchange Online i OneDrive z jednego tenanta Office 365 na inny za pomocą kilku kliknięć.

 

Dzięki Quest On Demand Migration zespoły IT mogą w łatwy sposób zarządzać konfiguracją i całym procesem migracji za pomocą jednego, intuicyjnego w obsłudze interfejsu. Rozwiązanie umożliwia wykrywanie potencjalnych problemów z migracją i proaktywne rozwiązywanie ich oraz zapewnia użytkownikom stały dostęp do zasobów, których potrzebują bez względu na etap, w którym znajduje się organizacja podczas migracji.

 

Najważniejsze cechy Quest On Demand Migration:

  • Wykrywanie i analiza przed migracją – pozwala zespołom IT określić, które konta w środowiskach źródłowych muszą zostać zmigrowane, a także identyfikować i dopasować wszystkich użytkowników źródłowych i docelowych w celu wyeliminowania duplikacji.
  • Konsola zarządzania projektami – zapewnia monitorowanie migracji w czasie rzeczywistym ułatwiając jej kontrolę i planowanie poszczególnych etapów. W pełni zautomatyzowana migracja wpływa na oszczędność kosztów i eliminuje konieczność wykonywania zadań ręcznie oraz ułatwia migrację grup użytkowników. Zespoły IT mogą wykrywać i rozwiązywać potencjalne problemy nawet przed rozpoczęciem migracji i w czasie rzeczywistym monitorować jej postęp migracji.
  • Koegzystencja od pierwszego dnia migracji – gwarantuje, że podczas całego procesu migracji informacje o stanie Wolny/Zajęty są dostępne zarówno dla użytkowników źródłowych, jak i docelowych. Dane katalogu są kopiowane i adresy przekierowania ustawiane automatycznie, aby nie zakłócać komunikacji podczas migracji kont użytkowników.
  • Pełna migracja tenant-to-tenant – umożliwia użytkownikom skonsolidowanie dwóch oddzielnych tenantów Office 365 w jeden, niezależnie od wielkości.

 

Quest On Demand Migration to już kolejne narzędzie SaaS oferowane przez Quest na platformie Quest On Demand. Dostępna jest już funkcja On Demand Recovery zapewniająca tworzenie kopii zapasowych i odzyskiwanie użytkowników, grup, atrybutów i członkostwa w grupach Office 365 i Azure Active Directory. Wkrótce platforma Quest On Demand powiększy się o kolejne nowe rozwiązania, które zapewnią audyt tenantów i zarządzanie grupami Office 365: On Demand Audit oraz On Demand Group Management.