2019-04-23

Quest ogłosił przejęcie ApexSQL – producenta narzędzi informatycznych dla programistów i administratorów baz danych SQL Server. Przejęcie ApexSQL rozszerzy portfolio rozwiązań bazodanowych Quest, które pomagają bezpiecznie zarządzać, monitorować i optymalizować środowiska Microsoft SQL Server.

Przejęcie firmy ApexSQL wzmocni portfolio produktów bazodanowych Quest, zapewniające administratorom DBA i programistom niezbędne narzędzia do automatyzacji tworzenia i rozwoju baz danych oraz uproszczenia zarządzania i administrowania nimi. Quest posiada już szeroki zakres rozwiązań do zarządzania bazami danych i monitorowania wydajności, które obsługują różne aplikacje i platformy, w tym Oracle, MySQL, PostGreSQL, MongoDB i inne. Rozwiązania bazodanowe ApexSQL do audytu, odzyskiwania danych, zarządzania zmianami, rozwoju baz danych czy tworzenia dokumentacji pozwolą rozszerzyć i wzmocnić aktualną ofertę Quest obejmującą produkty przeznaczone dla środowiska SQL Server. Dzięki temu firma będzie mogła zaoferować nowe narzędzia do bezpiecznej automatyzacji zarządzania, migracji i optymalizacji wydajności w środowiskach SQL Server, które wpływają na zwiększenie produktywności i obniżenie kosztów organizacji.

„Cieszymy się, że dzięki przejęciu ApexSQL możemy poszerzyć naszą ofertę rozwiązań bazodanowych. Stale jesteśmy zaangażowani w dostarczanie produktów, które są proste w użyciu i pozwalają sprostać najtrudniejszym wyzwaniom technologicznym naszych klientów. Przejęcie ApexSQL jest tego potwierdzeniem.” – powiedział Jeff Hawn, prezes i dyrektor generalny Quest.

Quest będzie nadal konsekwentnie angażował się w rozwój i rozszerzanie oferty rozwiązań bazodanowych, aby dostarczać klientom rozwiązania, których potrzebują, aby lepiej zarządzać, chronić i zapewniać optymalną wydajność w różnych środowiskach bazodanowych.

Warunki transakcji nie zostały ujawnione.