2020-11-16

Firma Quest Software ogłosiła przejęcie Quadrotech – dostawcy rozwiązań do migracji oraz zarządzania platformą Microsoft 365. Przejęcie umocni pozycję Quest jako lidera rynku rozwiązań informatycznych do modernizacji środowisk Microsoft, a także pozwoli dostarczyć klientom nowe technologie oraz produkty do migracji i zarządzania Microsoft 365.

Quadrotech działa od 2011 r. jako dostawcą oprogramowania, oferujący rozwiązania do zarządzania i migracji dla platformy Microsoft 365 / Office 365. Główna siedziba firmy znajduje się w Szwajcarii, a jej biura są m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Słowacji i Wielkiej Brytanii. Quest w wyniku przejęcia Quadrotech będzie mógł zapewnić klientom lepsze i kompleksowe wsparcie w migracji i zarządzaniu środowiskami Microsoft. Rozwiązania Quadrotech pozwolą poszerzyć ofertę produktową Quest oraz dostarczą nowe możliwości i funkcje m.in. w obszarze migracji, zarządzania Office 365, raportowania i zarządzania licencjami.

Organizacje w coraz większym stopniu korzystają z usługi Office 365, która stała się podstawą nowoczesnego miejsca pracy opartego na chmurze. Microsoft Teams, SharePoint, Exchange, OneDrive dla Firm mają kluczowe znaczenie dla organizacji zwłaszcza teraz w obliczu rosnącej popularności pracy zdalnej lub hybrydowej. Jak podaje Microsoft[1] w III kwartale 2020 r. użytkownicy na całym świecie tylko w ciągu jednego dnia korzystali z aplikacji platformy Microsoft 365 przez ponad 30 miliardów minut.

W wyniku przejęcie Quadrotech klienci i partnerzy Quest będą mieli dostęp do najlepszych w swojej klasie możliwości zarządzania Office 365. Quadrotech Nova to platforma SaaS, która pozwoli organizacjom przyspieszyć wdrażanie Office 365 przez użytkowników oraz uzyskać szczegółowy wgląd oraz kontrolę nad usługami dzięki takim funkcjom jak: zintegrowane raportowanie, zarządzanie cyklem życia licencji, kontrola delegowania uprawnień i polityk. Rozwiązanie Quadrotech Nova zapewnia także unikalne i zaawansowane możliwości zarządzania środowiskami multi tenant dla dostawców usług MSP (ang. Managed Service Providers). Funkcje te pozwolą usprawnić i uprościć zarządzanie przez MSP wieloma środowiskami Office 365. Ponadto Quadrotech jest również sponsorem utrzymującym Practical365.com – portal społeczności użytkowników Microsoft 365, gdzie eksperci i Microsoft MVP udzielają praktycznych porad dotyczących Office 365. Portal ten jest źródłem informacji dla osób szukających praktycznych wskazówek i najlepszych praktyk dotyczących m.in. Office 365, Teams, SharePoint, PowerShell, Azure.

Przy stale rosnącym zainteresowaniu Office 365 połączenie oferty i doświadczenia Quest i Quadrotech zapewni organizacjom wparcie i pomoc w sprostaniu nawet największym i najbardziej skomplikowanym wyzwaniom związanym z wdrażaniem i zarządzaniem Office 365.

Szczegółowe warunki transakcji nie zostały ujawnione.

 


[1] www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/blog/2020/10/28/