2018-07-2

Quest ogłosił przejęcie firmy Metalogix – wiodącego dostawcy rozwiązań do migracji, zarządzania i ochrony Microsoft SharePoint i Office 365. Przejęcie to pozwoli poszerzyć portfolio produktów Quest o nowe rozwiązania do zarządzania platformą Microsoft, wpłynie na rozwój i zwiększenie konkurencyjności firmy oraz zapewni klientom i partnerom Quest większą wartość biznesową z inwestycji w środowiska Microsoft.

Metalogix jest jednym z najbardziej cenionych partnerów ISV firmy Microsoft, który oferuje rozwiązania ułatwiające migrację, zarządzanie i zabezpieczenie środowisk Office 365 i SharePoint. Przejęcie pozwoli wzmocnić portfolio rozwiązań Quest do zarządzania platformą Microsoft poprzez rozszerzenie możliwości wsparcia SharePoint, SharePoint Online i OneDrive dla Firm. Ponadto umacnia pozycję Quest jako lidera rynku rozwiązań do zarządzania środowiskami Microsoft – lokalnie, w chmurze oraz w środowiskach hybrydowych. Rozwiązania i technologie Metalogix oraz doświadczenie i zaangażowanie Quest w rozwój innowacyjnych produktów pozwolą stworzyć najbardziej kompletny na rynku zestaw narzędzi informatycznych, które pomagają organizacjom w bezpiecznym i wydajnym zarządzaniu platformami Microsoft.

„Cieszymy się, że możemy dołączyć do rodziny Quest oraz dodać naszą technologię i doświadczenie do szybko rozwijającej się grupy rozwiązań do zarządzania środowiskami Microsoft. Klienci i partnerzy Metalogix będą mogli korzystać z wiodących na rynku narzędzi do migracji i zarządzania SharePoint w ramach szerszej oferty najlepszych w swojej klasie rozwiązań firmy Quest, które ułatwiają migrację, zarządzanie i zabezpieczanie platform Microsoft. Razem z Quest możemy stworzyć nowe możliwości dla naszych klientów i partnerów, dostarczając najbardziej kompletny zestaw narzędzi spełniający każdą potrzebę organizacji w obszarze zarządzania Office365 i SharePoint.” – powiedział Trevor Hellebuyck, dyrektor generalny firmy Metalogix.

Popularność Office 365 szybko rośnie, a SharePoint stał się wiodącą platformą współpracy i komunikacji dla organizacji każdej wielkości. Organizacje w coraz większym stopniu przenoszą swoje zasoby i obciążenia do chmury. Takie działanie wpływa na zwiększenie produktywności i wydajności przedsiębiorstw, ale powoduje również większą złożoność i wzrost ryzyka w obszarze zarządzania, ochrony i zapewnienia zgodności dla wielu różnych środowisk. Dlatego firmy od lat sięgają po rozwiązania Quest, które pomagają zabezpieczyć, zautomatyzować i usprawnić zarządzanie środowiskami Microsoft, w tym w Active Directory, Exchange, Azure AD, OneDrive dla Firm i Office 365. Quest jest od lat jednym z wiodących niezależnych dostawców oprogramowania Microsoft (Microsoft ISV), a jego narzędzia do zarządzania środowiskami Microsoft są wykorzystywane na całym świecie przez ponad 180 milionów użytkowników w środowiskach lokalnych, chmurowych i hybrydowych.

Szczegółowe warunki transakcji nie zostały jeszcze ujawnione.