2019-03-13

Firma Quest udostępniła Spotlight Cloud w Microsoft Azure Marketplace – portalu, który udostępnia aplikacje i usługi online. Administratorzy baz danych i programiści korzystający z platformy Microsoft Azure mogą teraz w łatwy i bezpośredni sposób uzyskać dostęp do Spotlight Cloud, aby proaktywnie rozwiązywać problemy z wydajnością bazy danych i zapewnić jej wysoką dostępność.

Spotlight Cloud to rozwiązanie oparte na chmurze, które oferuje monitorowanie wydajności 24/7 i optymalizację środowiska Microsoft SQL Server. Pozwala na natychmiastową diagnostykę i zaawansowane dostrajanie, aby zapewnić stałą wydajność i wysoką dostępność w środowisku SQL Server dla organizacji każdej wielkości. Rozwiązanie dostarcza pełny obraz wszystkich komponentów i procesów, które mają wpływ na wydajność środowiska SQL Server. Aktualne przepływy danych pomiędzy poszczególnymi komponentami systemu są prezentowane w graficznym interfejsie użytkownika, który w łatwy i szybki sposób pozwala wykrywać i identyfikować elementy powodujące spadek wydajności.

 

 

 

Spotlight Cloud pozwala zdalnie zarządzać wydajnością baz danych za pomocą smartfona lub tabletu. Dzięki temu administratorzy DBA i programiści w dowolnym czasie i miejscu mogą szybko zidentyfikować spadek wydajności i ustalić przyczynę problemu. Większość systemów monitorujących informuje tylko o wystąpieniu problemu. Spotlight Cloud może proaktywnie rozwiązywać problemy z wydajności i ostrzegać o potencjalnych wąskich gardłach, zanim wpłynęłyby one na działalność organizacji.

Witryna Azure Marketplace to platforma handlowa dla aplikacji i usług online.

Oferuje od zaufanych globalnych partnerów innowacyjne rozwiązania i usługi, które bezproblemowo współpracują z platformą Azure. Rozwiązanie Spotlight Cloud dostarczane jest jako usługa Software as a Service (SaaS), co dodatkowo upraszcza wdrożenie oraz wpływa na obniżenie kosztów utrzymania. Ponadto dzięki dostępności w Microsoft Azure Marketplace organizacje mogą teraz korzystać ze skalowalności i bezpieczeństwa usługi Azure.

 

Rozwiązanie Spotlight Cloud jest również dostępne w ofercie Quest Dystrybucja.