2018-06-28

Firma Quest udostępniła nowe wersje produktów z rodziny KACE: KACE Cloud Mobile Device Management (MDM) i KACE Systems Deployment Appliance (SDA). Rozwiązania pomagają administratorom IT w kompleksowym zarządzaniu urządzeniami mobilnymi i systemami na różnych platformach oraz zapewniają większe bezpieczeństwo sieci korporacyjnej.

Zarządzanie szybko zwiększającą się ilością urządzań mobilnych w organizacji jest skomplikowane i czasochłonne. Wykonywane w niewłaściwy sposób może powodować powstanie luk w zabezpieczeniach, przestoje systemu, a nawet naruszenie bezpieczeństwa sieci. Rozwiązania KACE firmy Quest zostały zaprojektowane tak, aby ułatwić organizacjom sprostanie najtrudniejszym wyzwaniom związanym z zarządzaniem punktami końcowymi. Pozwalają na kompleksowe i zautomatyzowane zarządzanie systemami na różnych platformach – począwszy od pierwszej instalacji nowych programów, czy wdrożenia systemów operacyjnych, poprzez inwentaryzację sprzętu lub oprogramowania oraz bieżącą administrację, aż do wycofania systemu z użycia.

Nowe wersje rozwiązań KACE Cloud Mobile Device Management (MDM) i KACE Systems Deployment Appliance (SDA) umożliwiają wprowadzenie w organizacji łatwego w obsłudze, wieloplatformowego i spójnego zarządzania punktami końcowymi oraz zasobami, wpływając przy tym na zwiększenie bezpieczeństwa środowiska komputerowego.

KACE Cloud MDM to rozwiązanie, które pozwala na szybkie rejestrowanie nowych urządzeń w sieci, kontrolowanie i lokalizowanie, zarządzanie hasłami, wymazywanie danych i resetowanie mobilnych punktów końcowych. Pomaga organizacjom zautomatyzować i uprościć zarządzanie urządzeniami mobilnymi, które mają dostęp do sieci korporacyjnej, zwiększając przy tym jej bezpieczeństwo. Najnowsza wersja KACE Cloud MDM pozwala w pełni zarządzać i zabezpieczyć urządzenia z systemem Android i iOS – niezależnie od tego, czy są własnością firmy czy urządzeniami należącymi do pracowników i wykorzystywanymi przez nich do pracy w ramach programu „bring your own device”.

Zaktualizowana wersja urządzenia KACE SDA pozwala organizacjom zaoszczędzić czas, upraszczając administrowanie obrazami systemu operacyjnego (Windows  i Mac OS). Umożliwia szybki provisioning obrazów systemu, automatyzuje przeprowadzanie ich wdrożeń oraz upraszcza migrację.

 

 Kluczowe nowe funkcje rozwiązań KACE

  • Bezpieczeństwo: KACE MDM umożliwia inwentaryzację urządzeń mobilnych, ich blokowanie/odblokowywanie, resetowanie hasła lub przywracanie ustawień fabrycznych i ograniczanie funkcji. Rozwiązanie pozwala szybko reagować w przypadku wykrycia potencjalnego nadużycia, włamania lub innego zagrożenia. KACE MDM umożliwia oddzielenie danych użytkowników i korporacji w sytuacji wykorzystywania przez nich urządzeń korporacyjnych i BYOD.
  • Kontrola: KACE MDM pozwala na zarządzanie urządzeniami z systemem Android i iOS oraz na inwentaryzację, śledzenie i łatwe dystrybuowania ustawień konta firmowego. Dodatkowo dzięki możliwości integracji KACE MDM z urządzeniem KACE Systems Management Appliance (KACE SMA) administratorzy mogą zarządzać punktami końcowymi we wszystkich urządzeniach przenośnych, laptopach, komputerach stacjonarnych, serwerach i urządzeniach pamięci masowej.
    KACE SDA dodaje funkcjonalność grupowania zadań, dzięki czemu użytkownicy mogą wykonywać teraz zgrupowane zadania w pojedynczym działaniu.
  • Łatwość użytkowania: KACE SMA oferuje pojedynczy panel do wykrywania i zarządzania urządzeniami w środowisku IT. Dzięki integracji z KACE MDM i wykorzystaniu jednego wspólnego zestawu atrybutów, polityk i poleceń, zarządzanie urządzeniami z systemem Android i iOS jest proste i bezpieczne. Dodanie Apple DEP do KACE MDM upraszcza wstępną konfigurację poprzez automatyzację rejestracji i nadzoru nad urządzeniami z iOS.
    KACE SDA oferuje nowy interfejs użytkownika oraz opcję przesyłania plików metodą przeciągnij i upuść.
  • Raportowanie: w ramach KACE SDA użytkownicy mogą tworzyć raporty także w formacie PDF (oprócz dostępnych już formatów CSV i HTML)

 

Nowe wersje rozwiązań KACE dostępne są w ofercie Quest Dystrybucja Sp. z o.o.