2021-01-19

 

Firma Cymulate, dostawca innowacyjnej platformy do symulacji naruszeń i cyberataków, zakończyła ubiegły rok 200 proc. wzrostem przychodów. Pomimo trudnej sytuacji wynikającej z pandemii COVID-19 spółka odnotowała w 2020 r. wzrost zatrudnienia o ponad 150 proc. Przedstawicielem Cymulate w Polsce jest Quest Dystrybucja Sp. z o.o.

Cymulate dostarcza organizacjom na całym świecie innowacyjną platformę BAS (ang. Breach and Attack Simulation) do przeprowadzania symulacji cyberataków i weryfikacji odporności infrastruktury bezpieczeństwa na zagrożenia. W 2020 r. firma osiągnęła rekordowy wzrost przychodów o 200 proc. globalnie, a w Ameryce Północnej o 300 proc. Wskaźnik utrzymania klienta (customer retention) wyniósł 90 proc. Ponadto zatrudnienie zwiększyło się o ponad 150 proc. w związku z rozwojem firmy i rozszerzeniem działalności w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Rok 2020 był dla Cymulate przełomowy. Firma nawiązała współpracę partnerską z Pax8, dostawcą rozwiązań chmurowych oraz z Ingram Micro, jednym z największych producentów rozwiązań technologicznych. Firma uzyskała również potwierdzenie zgodności z wymogami SOC2 Type II (System and Organization Controls 2), a także certyfikat ISO 27001, który potwierdza stosowanie odpowiednich środków i procedur gwarantujących ochronę wrażliwych danych klientów. Ponadto w 2020 r. Cymulate przyznano liczne branżowe nagrody i wyróżnienia, a platforma BAS Cymulate wygrywała konkursy na najlepsze produkty bezpieczeństwa, m.in. pierwsze miejsce w konkursie InfoSec Awards 2020 (kategoria Breach and Attack Simulation) magazynu Cyber ​​Defense Magazine oraz złota nagroda w konkursie Info Security PG Global Excellence Awards (kategoria Breach and Attack Simulation, Detection and Protection).

Znaczącym sukcesem Cymulate w 2020 r. było odkrycie metody umożliwiającej hakerom przy użyciu techniki znanej jako DLL Side-Loading uruchomienie złośliwego kodu za pośrednictwem protokołu Microsoft RDP (Remote Desktop Protocol).

Badanie[1] przeprowadzone na zlecenie Cymulate przez Ponemon Institute wykazało, że ​​78 proc. organizacji nie ma dużego zaufania do skuteczności środków bezpieczeństwa stosowanych w ich własnych organizacjach. Mimo to 43 proc. firm nie przeprowadza testów bezpieczeństwa lub robi to tylko w przypadku wystąpienia naruszenia bezpieczeństwa. Podczas gdy 62 proc. firm zakupiło nowe technologie zabezpieczeń, a 59 proc. musiało złagodzić niektóre zasady bezpieczeństwa, aby wspierać pracę zdalną, tylko 38 proc. przetestowało zabezpieczenia chroniące przed nowymi zagrożeniami wynikającymi z wprowadzenia pracy zdalnej.

­

W 2020 roku gwałtownie wzrosła liczba cyberataków, które są coraz bardziej złożone, wyrafinowane i trudne do wykrycia. Dlatego tak ważne staje się obecnie stosowanie rozwiązań do identyfikacji słabych punktów i weryfikacji skuteczności systemów bezpieczeństwa organizacji, takich jak platforma BAS firmy Cymulate. Pozwala to na bezpieczne testowanie ochrony oraz wskazuje luki w zabezpieczeniach i obszary najbardziej narażone na cyberzagrożenia. Dzięki temu organizacje mogą na bieżąco oceniać swoją realną gotowość do skutecznej i proaktywnej ochrony przed współczesnymi cyberzagrożeniami oraz zapewnić większe bezpieczeństwo.

 


[1] „The State of Breach and Attack Simulation and the Need for Continuous Security Validation: A Study of US and UK Organizations”, Ponemon Institute, 11.2020