2022-11-2

QDP Sp. z o.o. podpisała umowę partnerską z firmą Semperis – producentem kompleksowych rozwiązań do zapewnienia bezpieczeństwa i odtwarzania usług katalogowych Active Directory i Azure AD. W ramach współpracy QDP zapewni wsparcie sprzedaży produktów Semperis w Polsce, asystę techniczną oraz szkolenia.

Rozwiązania Semperis gwarantują integralność i dostępność krytycznych usług katalogowych AD i Azure AD na każdym etapie zagrożenia cyberatakiem. Opatentowana technologia firmy Semperis do zabezpieczenia hybrydowych środowisk AD zapewnia ochronę ponad 50 milionów tożsamości użytkowników na całym świecie przed cyberatakami, naruszeniami bezpieczeństwa i błędami operacyjnymi. Według „Financial Times” Semperis jest najszybciej rozwijającą się firmą zajmującą się cyberbezpieczeństwem w USA w 2022 r. Do klientów Semperis należą największe firmy z listy Fortune 500 z sektora finansowego, opieki zdrowotnej, administracji rządowej i innych branż.

 

Nowe rozwiązania Semperis w ofercie QDP to:

  • Directory Services Protector (DSP) – wszechstronna platforma dla usług Active Directory i Azure AD do monitorowania, oceny podatności, wykrywania i szybkiego reagowania na zagrożenia. Zapewnia ciągły monitoring i analizę AD pod kątem określonych wskaźników podatności na cyberzagrożenia, pozwalając na weryfikację postawy bezpieczeństwa organizacji i zredukowanie możliwego obszaru ataku.
  •  Active Directory Forest Recovery (ADFR) – rozwiązanie do zautomatyzowanego odzyskiwania usług Active Directory. Pozwala szybko i bezpiecznie odtworzyć AD oraz przywrócić środowisko do pracy po wystąpieniu wszelkich zdarzeń spowodowanych błędami, awariami lub cyberatakiem. ADFR minimalizuje zakłócenia ciągłości biznesowej, skracając czas przestojów nawet o 90% w porównaniu do innych rozwiązań.
  • Purple Knight – bezpłatne narzędzie do oceny bezpieczeństwa usługi Active Directory w organizacji. Rozwiązanie skanuje całe środowisko Active Directory i Azure Active Directory oraz przeprowadza szczegółową analizę bezpieczeństwa pod kątem określonych wskaźników podatności na cyberzagrożenia. Pozwala przeprowadzić kompleksowe zestawy testów w oparciu o najczęstsze i najskuteczniejsze wektory ataków, aby znaleźć błędy konfiguracji i luki w zabezpieczeniach AD, które mogłyby zostać wykorzystane przez hakerów.

 

Semperis to kolejny nowy partner QDP, z którym firma nawiązała współpracę w 2022 r.

Spółka sukcesywnie poszerza ofertę produktową, odpowiadając na stale zmieniające się wymagania rynku i potrzeby klientów. Współpraca partnerska z producentami zaawansowanych rozwiązań informatycznych, jak Semperis, pozwala QDP zaoferować firmom w Polsce dostęp do najbardziej innowacyjnych technologii i produktów oraz zapewnić pełne wsparcie techniczne.