2017-08-31

Firma Quest poszerzyła ofertę rozwiązań bazodanowych o nowy zestaw narzędzi – Toad Edge. Rozwiązanie pomaga zespołom programistycznym w tworzeniu i rozwoju aplikacji bazodanowych, a administratorom DBA w zarządzaniu bazami danych typu open source.

 

Pierwsza edycja Toad Edge wspiera MySQL Server i oferuje zaawansowane funkcje, które pozwalają zautomatyzować i uprościć zarządzanie bazami danych. Prosty w obsłudze kompleksowy zestaw narzędzi wpływa też na przyspieszenie procesu poznawania MySQL oraz minimalizuje ryzyko związane z tworzeniem aplikacji w oparciu o platformę bazodanową open source.

 

Najważniejsze cechy nowego zestawu narzędzi Toad Edge:

  • Usprawnienie zarządzania i programowania – redukuje czas i wysiłek niezbędny do rozwoju i tworzenia aplikacji bazodanowych oraz zarządzania i utrzymania środowisk baz danych typu open source.
  • Najlepsze w swojej klasie możliwości porównywania schematów – umożliwia użytkownikom identyfikowanie i zarządzanie różnicami oraz inicjowanie zmian w czasie rzeczywistym dzięki w pełni konfigurowalnemu i dynamicznemu porównywaniu schematów.
  • Zaawansowana edycja JSON (JavaScript Object Notation) – ułatwia przeglądanie, edytowanie i pracę ze złożonymi danymi JSON.
  • Synchronizacja systemu plików – jedno kliknięcie pozwala zaktualizować wersje wszystkich skryptów. Narzędzie umożliwia również oznaczenie i rejestrowanie wszystkich zmian niezależnie od używanego systemu kontroli wersji.
  • Integracja procesów DevOps – przyspiesza proces rozwoju bazy danych, m.in. dzięki wsparciu narzędzi DevOps, takich jak serwer Jenkins Continuous Integration (CI), co wpływa na znaczne skrócenie czasu między tworzeniem baz danych i aplikacji a ich wdrożeniem.
  • Wsparcie dla różnych systemów operacyjnych – rozwiązanie działa zarówno w systemie operacyjnym Windows, jak i Mac.

 

Mimo, że bazy danych typu open source zyskują w ostatnich latach coraz większą popularność, to dotychczas na rynku brakowało kompleksowego i spójnego zestawu narzędzi do tworzenia i zarządzania systemami bazodanowymi typu open source. Nowe rozwiązanie Toad Edge wypełnia tę lukę, dostarczając organizacjom kompleksowy zestaw narzędzi do efektywnego tworzenia, zarządzania i utrzymywania baz danych open source.

 

Rozwiązanie Toad Edge dostępne jest w ofercie Quest Dystrybucja Sp. z o.o.