2023-02-9

Temat: Ochrona Active Directory przed cyberatakami oraz odtwarzanie na wypadek awarii przy wykorzystaniu narzędzi Semperis

Termin:  16 marca 2023 (czwartek),  godz. 12:00 – 13:30

Prowadzący:  Paweł Żuchowski (CTO, QDP Sp. z o.o.), Calum Field  (Senior Solution Architect, Semperis)

 

REJESTRACJA »

 

Zapraszamy na kolejne webinarium QDP Academy poświęcone tematyce zapewnienia stabilnego i bezpiecznego funkcjonowania środowisk Active Directory i Azure AD przy wykorzystaniu oprogramowania narzędziowego firmy Semperis.

Śledząc informacje dotyczące incydentów bezpieczeństwa można zaobserwować, że hakerzy wykorzystują Active Directory nawet w ok. 90% przeprowadzonych cyberataków.

Skuteczna ochrona AD, jako podstawowej platformy tożsamości, jest więc konieczna z punktu widzenia zarówno konsekwencji awarii w postaci przestojów, jak i bezpieczeństwa firmy i jej zasobów.

 

W trakcie webinarium przedstawimy technologie umożliwiające wyjściową ocenę stanu bezpieczeństwa Active Directory, ciągłe monitorowanie i szybkie reagowanie na wykryte zagrożenia oraz automatyczne odzyskiwanie usług Active Directory na wypadek awarii, a w tym:

Purple Knight – narzędzie freeware służące do oceny bezpieczeństwa usługi Active Directory w organizacji, przedstawia szczegółową analizę bezpieczeństwa pod kątem określonych wskaźników i podatności, wykrywa błędy konfiguracji i luki w zabezpieczeniach AD oraz oferuje propozycje działań naprawczych.

Directory Services Protector (DSP) – ciągły monitoring i analiza Active Directory pod kątem wskaźników i podatności na cyberzagrożenia. Pozwala skutecznie reagować na incydenty bezpieczeństwa, a także błędy operacyjne, na bieżąco wykrywa ryzykowne zmiany konfiguracji usług AD i Azure AD oraz luki w zabezpieczeniach, ustalając priorytety ich naprawy.

Active Directory Forest Recovery (ADFR) – natychmiastowy powrót do poprzedniego stanu Active Directory, automatyczne przywracanie całego lasu Active Directory, odzyskiwanie grup obiektów lub pojedynczego atrybutu po wystąpieniu nieoczekiwanych zdarzeń, błędów, awarii lub cyberataku.

Pokażemy, jak proaktywne podejście do bezpieczeństwa Active Directory procentuje zapewniając dostępność i bezpieczeństwo krytycznych systemów, ograniczając ryzyko cyberataków i zakłóceń w funkcjonowaniu organizacji. 

 

Webinar przeznaczony jest dla osób zainteresowanych ciągłością działania oraz bezpieczeństwem systemów informatycznych, a w tym:

  • administratorów systemów AD i AD Azure
  • specjalistów ds. monitorowania i ciągłości działania systemów
  • osób odpowiedzialnych za dostępność usług
  • specjalistów bezpieczeństwa
  • koordynatorów bezpieczeństwa informatycznego

Uwaga: część techniczna prezentacji zostanie przeprowadzona w jęz. angielskim.

 

REJESTRACJA »

 

Serdecznie Zapraszamy!